21.14

Matjaž Kek Darko Milanič Slaviša Stojanović Robert Berić

Nedelja, 22. 9. 2013, 21.14

Kek od 1:2 do 3:2 in nove zmage, Milanič poražen

Med tednom je v ligi Europa doživel boleč in sploh prvi poraz na klopi Rijeke v tej sezoni, v nedeljo se je Matjaž Kek spet vrnil v zmagovalne tirnice.

V četrtek je z 0:4 izgubil proti Vitorii Guimaraes na Portugalskem, v nedeljo ga je čakal zahteven lokalni derbi. Gostovanje v Pulju pri Istri. Tekma je bila zelo zanimiva, končala pa se je z zmago gostov s 3:2. V drugem polčasu je Istra vodila z 2:1, a so Rečani v zadnjih 15 minutah zabili dva gola in prišli do novih treh točk. Odločilni gol je v 83. minuti zabil Ivan Krstanović. Slovenec Matija Škarabot je za goste igral od prve do zadnje minute.

Milanič prekinil niz zmag

Nekoliko slabši konec tedna je za Darkom Milaničem na klopi Sturma. Z Gradčani je gostil udeleženca lige prvakov dunajsko Austrio in klonil z 1:2, čeprav je vodil z 1:0. Robert Berić je za Sturm igral od prve do zadnje minute. Gradčani so po devetih prvenstvenih krogih šele na sedmem mestu desetčlanske avstrijske bundeslige. Ima le devet točk.

O neuspehu Slaviše Stojanovića na klopi Crvene zvezde, ki je v srbskem prvenstvu izgubila z 0:1 v gosteh pri Voždovcu, smo že poročali.