19.47

Inter Samir Handanović Valter Birsa Roma Juventus

Petek, 2. 5. 2014, 19.47

Juventus do zmage v sodnikovem podaljšku, Iličić do zmage v Livornu

Derbi italijanskega prvenstva v Rimu je pripradel Juventusu, ki si je že pred tem zagotovil naslov. Na tekmi proti Laziu se je od navijačev poslovil Javier Zanetti.

Pri zmagi Interja s 4:1 nad Laziom je Samir Handanović domača vrata branil od prve do zadnje minute. Tekma je minila v znamenju slovesa od navijačev Javierja Zanettija, dolgoletnega kapetana Interja. Argentinec je na igrišče vstopil v 52. minuti in se poslovil od milanskih navijačev. Po koncu sezone namreč odhaja v zaslužen igralski pokoj.

"Obožujem vas. Hvala vsem za ta prekrasna leta, ki smo jih preživeli skupaj. Vse vas imam rad," je po tekmi povedal čustveni Zanetti.

Legendarni "Il Capitano" je kasneje priznal, da je komaj zadržal solze. "Prav potruditi sem se moral, da sem zadržal solze, jokal sem v sebi. Pred očmi sem imel fantastične podobe minulih let, ki sem jih preživel tukaj. Ponosen sem, da sem nosil ta dres, ljubezen med Interjem in mano bo trajala večno. Ni bilo lahko sprejeti odločitev, a mislim, da sem dal vse kar sem lahko. Še naprej se počutim dobro, fizično in psihično, a prišel je čas za slovo," je dejal 40-letni nogometaš.

Fiorentina je na gostovanju v Livornu zabeležila minimalno zmago z 1:0, Josip Iličić pe je na zelenici preživel 55. minut tekme, nakar ga je zamenjal Giuseppe Rossi. Edini zadetek je dosegel Juan Cuadrado.

Krog pred koncem je že jasno, da serio A zapuščajo Bologna, kjer igra Rene Krhin, Catania in Livorno. V ligi prvakov bosta poleg Juventusa nastopala še Roma in Napoli, v evropski ligi Fiorentina in Inter, prav tako pa tudi Torino, zahvaljujoč zmagi Napolija v italijanskem pokalu.