serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Sassuolo Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Dejan Lazarević Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Udinese

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

3 leta

Josip Iličić Fiorentini prinesel evropsko ligo, Laziu liga prvakov

Italijanskega prvenstva je konec. Fiorentina je s pomočjo Josipa Iličića prišla do nastopa v Evropi. Lazio je zmagal v Neaplju in si v neposrednem dvoboju zagotovil kvalifikacije za ligo prvakov.

Pred zadnjim krogom italijanskega prvenstva sta bili odprti dve vprašanji. Kdo bo zasedel mesto, ki vodi neposredno v evropsko ligo. Fiorentina je imela prednost pred Genoo, a morala doma premagati Chievo za potrditev nove evropske sezone. To ji je tudi uspelo, v veliki meri po zaslugi Josipa Iličića, ki je zadel za vodstvo z 1:0 proti Chievu. Firenčani so ob koncu zmagali z 2:0. To je bil že sedmi zadetek Kranjčana, ki je igral 69 minut, v zadnjih šestih prvenstvenih tekmah. Jasmin Kurtić je bil kaznovan, zato ni igral. Pri gostih Valter Birsa igral od 67. minute, medtem ko Boštjana Cesarja ni bilo niti na klopi.

Cesena, ki je že izpadla, je z Luko Krajncem v postavi, igral je vso tekmo, izgubila v Torinu z 0:5.

Samir Handanović je branil za Inter, ki je v Milanu s 4:3 premagal Empoli.

Dejan Lazarević ni igral za Sassuolo, ki je doma s 3:1 premagal Genoo.

Siniša Anđelković ni igral za Palermo, sedel je na klopi. Sicilijanci so presenetljivo v gosteh z 2:1 premagali Romo.

Gonzalo Higuain od junaka do bedaka

Najbolj zanimiva tekma večera je bila v Neaplju, kjer je Napoli, ki ga je s klopi še zadnjič vodil najverjetnejši novi trener madridskega Reala Rafael Benitez, gostil Lazio. Za mesto v kvalifikacijah za ligo prvakov ni smel izgubiti. Rimljani so po prvem polčasu vodili z 2:0. V drugem polčasu so Neapeljčani z dvema goloma Gonzala Higuaina prišli do izenačenja. Petnajst minut pred koncem je imel Argentinec na voljo tudi enajstmetrovko, ki bi verjetno odločila potnika v prestižno evropsko klubsko tekmovanje, a jo je zapravil. Sledila je kazen. Nogometaši Lazia so v zadnjih petih minutah dvakrat zadeli in prišli do pomembne zmage.