8. 3. 2021,
22.40

3 leta, 1 mesec

Thermometer Blue 0,23

Roma Amir Feratović Genoa Miha Zajc Sampdoria Nik Prelec Parma Jasmin Kurtić Atalanta Josip Iličić Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Juventus Inter Samir Handanović italijansko prvenstvo serie A

Ponedeljek, 8. 3. 2021, 22.40

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 26. KROG

Scudetto je vse bližje. Handanović zaklenil vrata, Inter do nove velike zmage.

Inter | Veselje nogometašev Interja po golu slovaškega branilca Milana Škriniarja v 54. minuti. | Foto Reuters

Inter je v zadnji tekmi 26. kroga italijanskega prvenstva premagal Atalanto z 1:0 in drugouvrščenemu Milanu na vrhu lestvice ušel za šest točk. Samir Handanović in soigralci so prišli še do sedme prvenstvene zmage v nizu. Slovenski vratar je zaklenil vrata in se izkazal z dvema odličnima obrambama. Moštvo iz Bergama, pri katerem je Josip Iličić igral v drugem polčasu, je bilo precej boljši nasprotnik, a je prvič po štirih zmagah ostalo praznih rok.

Na prvi nedeljski tekmi je Roma z 1:0 premagala Genoo Mihe Zajca in napredovala na četrto mesto. Jasmin Kurtić je s Parmo remiziral pri Fiorentini, slovenski legionar je zadel za 2:2, s soigralci nato povedel, v sodnikovem dodatku pa po avtogolu ostal brez zmage.

V soboto je Juventus po preobratu s 3:1 premagal Lazio. Dva zadetka je k zmagi prispeval Alvaro Morata. Stara dama ima na tretjem mestu sedem točk zaostanka za vodilnim Interjem.

Juventus : Lazio 3:1 (1:1)
Rabiot 39., Morata 57., 60./11m; Correa 14.

Nedelja, 7. marec:
AS Roma : Genoa 1:0 (1:0)
Mancini 24.
Amir Feratović (Roma) ni kandidiral za tekmo; Miha Zajc (Genoa) je igral do 78. minute

Crotone : Torino 4:2 (1:1)
Simy 27./11m, 54., Reca 80., Ounas 90.+4; Mandragora 45., Sababria 84.; R.K.: Rincon 90.+3 (Torino)

Fiorentina : Parma 3:3 (2:1)
Martinez Quarta 28., Milenković 42., Iacoponi 90.+4/ag; Kucka 32./11m, Kurtić 72., Mihaila 90.; R.K. D`Aversa (Parma) 90.+3
Jasmin Kurtić (Parma) je igral vso tekmo.

Verona : AC Milan 0:2 (0:1)
Krunić 27., Dalot 50.

Sampdoria : Cagliari 2:2 (0:1)
Bereszynski 78., Gabbiadini 80.; Joao Pedro 11., Nainggolan 90.+6
Nik Prelec (Sampdoria) ni kandidiral za nastop.

Napoli : Bologna 3:1 (1:0)
Insigne 8., 76., Osimhen 65.; Soriano 73.

Ponedeljek, 8. marec:
Inter : Atalanta 1:0 (0:0)
Škriniar 54.
Samir Handanović je za Inter branil vso tekmo. Josip Iličić je za Atalanto igral v drugem polčasu.