7. 11. 2021,
22.48

2 leti, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,02

Davide Ballardini Napoli Juventus AC Milan Inter Domen Črnigoj Samir Handanović Josip Iličić Vid Belec Leo Štulac Petar Stojanović serie A italijansko prvenstvo

Nedelja, 7. 11. 2021, 22.48

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 12. KROG

Podvig Črnigoja in Venezie, Handanoviću točka na Madonnini

Samir Handanović Inter Milan | Venezia Domna Črnigoja je premagala Romo. | Foto Guliver Image

Venezia Domna Črnigoja je premagala Romo.

Slovenski reprezentant Josip Iličić je v 12. krogu serie A pomagal Atalanti do pomembne gostujoče zmage nad Cagliarijem (2:1).  Na derbiju della Madonnina sta se AC Milan in Inter razšla brez zmagovalca (1:1). Domen Černigoj se je z Venezio veselil zmage nad Romo (3:2), ki jo vodi Jose Mourninho.

To je bil že 175. prvenstveni derbi med Milanom in Interjem. Črno-modri so imeli na voljo dve enajstmetrovki, zabili pa so si tudi avtogol, sicer pa je Samir Handanović v vratih dobro opravil svojo nalogo.

Milanski derbi se je začel zelo burno. Inter je izkoristil en strel z bele točke, v 11. minuti je zadel Hakan Calhanoglu. Šest minut pozneje so si črno-modri sami zabili gol, ko je z glavo Handanovića premagal Stefan de Vrij. V 27. minuti je imel Inter priložnost za vnovično vodstvo, a je Lautaro Martinez strel z bele pike zgrešil.

Za rdeče-črne, ki so se prebudili šele v zadnje četrt ure, je imel Zlatan Ibrahimović v 83. minuti najlepšo priložnosti iz prostega strela. Sprožil je skozi živi zid, a je Handanović odlično posredoval. V 90. minuti je bil slovenski vratar že premagan, a ga je po strelu Alexisa Saelemaekersa rešila vratnica, Franck Kessie pa je v nadaljevanju akcije zgrešil.

Podvig Črnigoja in Venezie

Domen Črnigoj | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Domen Črnigoj Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko V nedeljo smo že v času kosila na delu videli Domna Črnigoja, ki je z Venezio gostil Romo Joseja Mourinha. Benečani so se veselili zmage s 3:2, Črnigoj pa je odigral prvi polčas. Gostitelji so mrežo Rimljanov zatresli že v tretji minuti z golom Mattia Caldare, a so na odmor s prednostjo vendarle odšli gostje. Še v prvem polčasu sta namreč za Romo zadela Eldor Šomurodov (43.) in Tammy Abraham (45.). V drugem polčasu pa sta za preobrat poskrbela Mattia Aramu (65.) in David Okereke (74.). Roma je ostala na petem mestu 12 točk od vodilnih klubov, Venezia pa je vknjižila tretjo zmago in je napredovala na 14. mesto.

Iličić na Sardiniji uresničil cilj

V soboto je bil izmed slovenskih legionarjev v serie A na delu Josip Iličić, ki je z Atalanto gostoval pri Cagliariju in zmagal z 2:1. Kranjčan je začel dvoboj na klopi, v igro pa vstopil v 63. minuti, ko je bil že dosežen končni rezultat. V 76. minuti se mu je ponudila zrela priložnost za zadetek, a mu je vratar Cagliarija Alessio Cragno preprečil veselje. Atalanta zaseda četrto mesto na lestvici.

Zlatko Zahović
Sportal Kraljestvo Josipa Iličića in slovenskega junaka, ki mu je rešil kariero

Ševčenko prevzema Genoo

Genoa je v uvodnem srečanju 11. kroga v petek remizirala pri Empoliju (2:2), klub iz Genove, ki se v prvenstvu nahaja na skromnem 17. mestu in je še devetič zapored v domačem prvenstvu ostal brez zmage, pa je odpustil 57-letnega italijanskega  trenerja Davideja Ballardinija. V nedeljo so iz kluba sporočili, da na mesto trenerja prihaja ukrajinski zvezdnik Andrij Ševčenko, ki je z Genoo sklenil pogodbo do leta 2024.

Vid Belec se bo s Salernitano udaril z drugim rimskim velikanom Laziem, zanimivo pa bo tudi v Neaplju, kamor k vodilnemu moštvu lige prihaja Verona z razigranim Giovannijem Simeonejem na čelu.

Italijansko prvenstvo, 12. krog:

Petek, 5. oktober:
Empoli : Genoa 2:2 (0:1)
Di Francesco 62., Zurkowski 72.; Criscito 13./11m, Bianchi 89.
Leo Štulac je igral do 59. minute, Petar Stojanović zaradi kazni zaradi kartonov ni bil v kadru.