Samir Handanović Inter Juventus AC Milan serie A

Ponedeljek, 15. 8. 2022, 22.38

Italijansko prvenstvo, 1. krog:

Juventus na krilih Vlahovića in Di Marie do suverene zmage, Napoliju goleada

Dušan Vlahović Angel Di Maria Juventus | Dušan Vlahović in Angel Di Maria sta zadevala za zmagovit uvod Juventusa v novo sezono.  | Foto Reuters

Dušan Vlahović in Angel Di Maria sta zadevala za zmagovit uvod Juventusa v novo sezono.

Na zadnji tekmi uvodnega kroga italijanskega nogometnega prvenstva je Juventus z dvema goloma Dušana Vlahovića in enim novinca Angela Di Marie slavil pri Sassuolu. Napoli je v ponedeljek v sezono vstopil z zmago pri Veroni (5:2) in je prvi. Branilec naslova AC Milan je v soboto s 4:2 premagal Udinese, Inter Samirja Handanovića je v zadnjih sekundah obračuna slavil v Lecceju. Atalanta, ki na Josipa Iličića ne računa več, je z 2:0 premagala Sampdorio, "slovenski" Empoli pa je izgubil pri Spezii.

Rdeče-črni, ki so letos v vlogi branilcev naslova, so prvo tekmo v novi sezoni serie A odigrali proti Udineseju, ki je prvič po odhodu Samirja Handanovića (2012) znova obarvan v barve Slovenije, saj sta se mu pridružila Sandi Lovrić in Jaka Bijol. Milančani, ki so pogrešali Zlatana Ibrahimovića in Sandra Tonalija, so se že v drugi minuti znašli v zaostanku, a nato v 15. minuti že vodili. Končnih 4:2 je v 68. minuti z drugim zadetkom postavil Ante Rebić. Sandi Lovrić je ob porazu igral od 78. minute, medtem ko je Jaka Bijol poraz spremljal s klopi.

Branilec naslova Milan je sezono v soboto odprl z zmago s 4:2 nad Udinesejem. | Foto: Reuters Branilec naslova Milan je sezono v soboto odprl z zmago s 4:2 nad Udinesejem. Foto: Reuters

Atalanta, katere član je zadnja leta bil tudi Josip Iličić, ki ga ni bilo v postavi, je z 2:0 slavila pri Sampdorii. Samir Handanović je z milanskim Interjem gostoval pri Lecceju in sezono začel z zmago z 2:1. Inter je po golu Romeluja Lukakuja povedel že v drugi minuti. V začetku drugega polčasa je Assan Ceesay premagal slovenskega vratarja in izenačil. Ko je že kazalo, da se bosta moštvi razšli z delitvijo točk, je globoko v sodnikovem dodatku zmago Interju priboril Denzel Dumfries.

Samir Handanović je s soigralci Interja v Lecceju zmagal v 95. minuti. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Samir Handanović je s soigralci Interja v Lecceju zmagal v 95. minuti. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Monza, katere šef je Silvio Berlusconi, je doma izgubila proti Torinu z 1:2.

Fiorentina je v nedeljo s 3:2 premagala Cremonese, Lazio z 2:1 Bologno, Roma pa z 1:0 Salernitano. Z Empolijem sta pri Spezii gostovala tudi Leo Štulac in Petar Stojanović, njuno moštvo je ostalo brez točk (0:1).

Sobota, 13. avgust:
AC Milan : Udinese               4:2 (2:2)
Hernandez 11./11m, Rebić 15., 68., Diaz 46.; Rodrigo Becao 2., Masina 45.+3
Sandi Lovrić/Udinese je igral od 76. minute, Jaka Bijol/Udinese je tekmo spremljal na klopi.

Sampdoria : Atalanta             0:2 (0:1)
Toloi 26., Lookman 90.+4
Josip Iličić/Atalanta ni bilo v kadru kluba.

Lecce : Inter 1:2 (0:1)
Ceesay 48.; Lukaku 2., Dumfries 90.+5
Samir Handanović/Inter je branil vso tekmo.

Monza : Torino 1:2 (0:1)
Dany Mota 90.+5 ; Mirančuk 43., Sanabria 66.

Nedelja, 14. avgust:
Fiorentina : Cremonese 3:2 (2:1)
Bonaventura 16., Jović 34., Mandragora 90.+5; Okereke 19., Buonaiuto 68.; R.K.: Escalante 44./Cremonese

Lazio : Bologna 2:1 (0:1)
De Silvestri 68./ag, Immobile 79.; Arnautović 38./11m; R.K.: Maximiano 6./Lazio, Soumaoro 45.+4/Bologna

Salernitana : Roma 0:1 (0:1)
Cristante 33.

Spezia : Empoli 1:0 (1:0)
Nzola 36.
Petar Stojanović/Empoli je odigral celotno srečanje, Leo Štulac/Empoli je poraz spremljal na klopi, Lovro Štubljar/Empoli je poškodovan.