Thermometer Blue 0,07

Samir Handanović Fiorentina Juventus Inter AC Milan italijanski pokal

Sreda, 20. 4. 2022, 23.17

Italijanski pokal, polfinale (povratni tekmi)

Velika zmaga Handanovića, ki je še bližje novi lovoriki, na poti mu stoji še Juventus

Samir Handanović, Inter | 37-letni Samir Handanović je z Interjem že postal italijanski prvak (2020/21), osvojil je tudi italijanski superpokal, pokalnega naslova pa še ni osvojil. Mu lahko uspe letos? | Foto Guliverimage

V Italiji sta znana finalista pokalnega tekmovanja. V torek sta se v mestnem spektaklu udarila Inter in Milan. Na prvi tekmi ni bilo zadetkov, tokrat pa je Inter, pri katerem kapetanski trak nosi Samir Handanović, zmagal s kar 3:0 in se v velikem slogu zavihtel v finale. V sredo je Juventus premagal Fiorentino z 2:0, že na prvi tekmi pa je bilo 1:0 za Torinčane. V finalu se bosta torej pomerila Inter in Juventus.

AC Milan
Sportal Napoli doživel nov udarec v boju za naslov

Na San Siru sta se spopadla Inter in AC Milan, tokrat so bili razred zase nogometaši Interja. Že v četrti minuti je zadel Lautaro Martinez, ki je v 40. minuti podvojil vodstvo, končni izid pa je v 82. minuti postavil Robin Gosens.

To je bil že četrti mestni derbi "della Madonnina" v tej sezoni, črno-rdeči pa so doživeli svoj prvi poraz. Pred tem so enkrat premagali Inzaghijevo četo, dvakrat pa se je srečanje končalo z remijem. Milanska velikana sta tudi največja kandidata za osvojitev državnega naslova, trenutno pa bolje kaže AC Milanu, ki ima dve točki več od branilcev naslova, a tudi tekmo več. Pri Milanu je zaradi poškodbe odsotnih kar nekaj zvezdnikov. V napadu ni bilo Zlatana Ibrahimovića, manjkali pa so tudi Simon Kjaer, Alessio Romagnoli, Alessandro Florenzi …