18. 4. 2022,
23.01

2 leti

Thermometer Blue 0,09

Samir Handanović Atalanta Juventus AC Milan Inter Milano italijansko prvenstvo serie A

Ponedeljek, 18. 4. 2022, 23.01

2 leti

Italijansko prvenstvo, 33. krog

Napoli doživel nov udarec v boju za naslov

AC Milan | AC Milan je prišel do novih treh točk. | Foto Reuters

AC Milan je prišel do novih treh točk.

Četveroboj za italijanskega prvaka se je nadaljeval z velikonočnimi tekmami 33. kroga. Nogometaši Napolija so doživeli nov udarec, potem ko so se z Romo razšli brez zmagovalca 1:1 (1:0), a imeli vse do izteka zagotovljene vse tri točke. Že v petek je Inter Milan Spezio premagal s 3:1, do gladke zmage pa je prišel tudi AC Milan, ki je z 2:0 ugnal Genoo. Juventus je v soboto iztržil le točko proti Bologni. Salernitana z Vidom Belcem je z 2:1 ugnala Sampdorio in prišla do pomembnih točk v boju za obstanek.

Torino Milan
Sportal V Italiji vse bolj vroče, Handanovićevi pretijo Milanu

Ekipa iz Neaplja, ki je na lestvici na tretjem mestu, je v 11. minuti povedla po golu Lorenza Insigneja, ki je zadel z bele točke. A v sodnikovem podaljšku je Romi točko priboril Stephan El Shaarawy s strelom s kakšnih 15 metrov.

Napoli je prišel le do točke. | Foto: Reuters Napoli je prišel le do točke. Foto: Reuters

Empoli Petra Stojanovića in Lea Štulca je v soboto visoko izgubil na gostovanju pri Udineseju, Fiorentina pa je doma premagala Venezio Domna Črnigoja. Primorec je odigral 78 minut.

Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celo tekmo, je zmagal po zaslugi golov Marcela Brozovića v 31., Lautara Martineza v 73. in Alexisa Sancheza v 93. minuti. Giulio Maggiore je v 88. minuti prispeval edini gol za domače. Milan pa je Genoo ugnal po zaslugi zadetkov Rafaela Leaa v 11. in Juniorja Messiasa v 87. minuti.

AC Milan ima pred zadnjimi petimi tekmami italijanskega prvenstva 2021/2022 71 točk. Inter s Handanovićem jih ima 69, ima pa Inter še eno odigrano tekmo manj. Če je Inter igral proti šele 15. Spezii, pa je še nižje tokratni nasprotnik AC Milana, Genoa. Z le dvema zmagama je zgolj 19. AC Milan je na zadnjih enajstih tekmah šestkrat zmagal in petkrat remiziral.

Udinese : Empoli 4:1 (1:0)
Petar Stojanović (Empoli) je igral do 71. minute, Leo Štulac (Empoli) je tekmo spremljal s klopi za rezerve

Fiorentina : Venezia 1:0 (0:0)