Juventus Inter Milano AC Milan italijansko prvenstvo serie A

Četrtek, 5. 5. 2022, 18.11

Italijansko prvenstvo, 35. krog

Handanović je nazaj, Inter z zmago sledi vodilnemu Milanu

Rafael Leao AC Milan | Rafael Leao je zabil edini gol na tekmi za zmago AC Milana proti Fiorentini. | Foto Reuters

Rafael Leao je zabil edini gol na tekmi za zmago AC Milana proti Fiorentini.

Nogometaši Milana tudi po 35. krogu italijanske serie A ostajajo na vrhu lestvice, potem ko so doma premagali Fiorentino z 1:0. Edini gol na tekmi je zabil Portugalec Rafael Leao. Izzivalec za naslov Inter Milan je v Vidmu zmagal z 2:1. Samir Handanović se je po bolečinah v hrbtu vrnil v gol Interja.

Samir Handanović, Inter
Sportal Hud udarec za Inter v boju za naslov

Inter je z zmago z 2:1 ohranila zaostanek dveh točk za vodilnim Milanom. Tokrat sta tekmo na stran Interja nagnila gola Ivana Perišića in Lautara Martineza v prvem polčasu. Inter do konca lige čakajo še Empoli, Cagliari in Sampdoria.

Zadnji trije nasprotniki vodilnega AC Milana v sezoni so Verona, Atalanta in Sassuolo. Nekdanji trener Milana Arrigo Sacchi je pred dnevi dejal, da "Milan igra evropski nogomet, medtem ko je Inter obtičal v šestdesetih letih". Rossoneri igrajo za svoj prvi naslov po 11 letih.

Petar Stojanović | Foto: AP / Guliverimage Petar Stojanović Foto: AP / Guliverimage Z goli bogatejša je bila tekma med Empolijem in Torinom, s 3:1 jo je dobil slednji. Torinčani so izkoristili številčno prednost, potem ko je bil najprej v 59. minuti izključen Valerio Verre, v 86. minuti pa je po drugem rumenem kartonu pordečel še Petar Stojanović. Empoli, pri katerem je Leo Štulac vstopil v igro v 78. minuti, je sicer povedel v 56. minuti z zadetkom Szymona Zurkowskega, za preobrat sta poskrbela gola Andree Belottija v 79. (11-m) in 87. minuti, isti napadalec pa je nato "hat-trick" dopolnil v 96. minuti.

Pred tem je četrtouvrščeni Juventus z 2:1 premagal Venezio, za katero je Domen Črnigoj igral do 64. minute. Oba gola za Torinčane je prispeval branilec Leonardo Bonucci, ki je tako lepo obeležil svoj 35. rojstni dan.

V soboto je Cagliari izgubil proti Veroni z 1:2, Napoli si je z zmago s 6:1 proti Sassuolu zagotovil igranje v ligi prvakov, Sampdoria je z 1:0 dobila mestni derbi z Genoo, Spezia pa je izgubila proti Laziu s 3:4, pri čemer je en zadetek za goste prispeval Ciro Immobile, s 27 goli prvi strelec lige.

Juventus : Venezia 2:1 (1:0)
Domen Črnigoj (Venezia) je igral do 64. minute.

AC Milan : Fiorentina 1:0 (0:0)

Empoli : Torino 1:3 (0:0)
Petar Stojanović (Empoli) je dobil dva rumena kartona (86. min). Lep Štulac (Empoli) je igral od 78. minute.

Udinese : Inter 1:2 (0:2)
Samir Handanović (Inter) je branil celotno tekmo.

AS Roma : Bologna 0:0 (0:0)

Ponedeljek, 2. 5.:
Atalanta : Salernitana 1:1 (0:1)
Josip Ilićić (Atalanta) ni bil v postavi, Vid Belec (Salernitana) je bil na klopi.

Zaostala tekma 20. kroga:
Četrtek, 5. maj:

Salernitana : Venezia 2:1 (1:0)
Vid Belec (Salernitna) je branil od 64. minute za, Domen Črnigoj (Venezia) je igral od 63. minute.