Atalanta Samir Handanović Inter italijansko prvenstvo serie A

ITALIJANSKO PRVENSTVO, ZAOSTALE TEKME

Hud udarec za Inter v boju za naslov

Samir Handanović, Inter | Samir Handanović zaradi težav s hrbtom ni branil. | Foto Guliverimage

Samir Handanović zaradi težav s hrbtom ni branil.

Danes so bile v italijanskem prvenstvu na sporedu tri zaostale tekme 20. kroga. Nogometaši Interja s Samirjem Handanovićem, ki sicer danes ni igral, so gostovali v Bologni in izgubili z 1:2. S tem so Nerazzurri morda doživeli enega ključnih porazov v boju za prvaka, saj ima mestni tekmec Milan na vrhu lestvice dve točki več.

Andrea Soncin
Sportal Črnigojevi menjajo trenerja
Liverpool
Sportal Liverpool strl odpor presenečenja sezone, City dobil strelski spektakel z Realom

Inter, pri katerem je bil slovenski vratar Samir Handanović zaradi težav s hrbtom tokrat na klopi za rezervne igralce in ga je zamenjal Ionut Radu, je povedel v tretji minuti z golom Ivana Perišića. Še v prvem polčasu je izenačil Marko Arnautović, zmagoviti gol pa je po vratarjevem darilu dosegel Nicola Sansone v 81. minuti.

Inter je zapravil veliko priložnost za naskok na vrh. | Foto: Reuters Inter je zapravil veliko priložnost za naskok na vrh. Foto: Reuters

Po porazu ima Inter zdaj 72 točk s 34 tekem. Napoli na tretjem mestu zaostaja za sedem, Juventus na četrtem pa za osem točk. Prva štiri mesta prinašajo igranje v ligi prvakov, peto, na katerem je trenutno Roma, evropsko ligo, šesto, ki ga zaseda Lazio, pa konferenčno ligo.

Ekipe so sicer odigrale še dve zaostali tekmi 20. kroga. Udinese je v gosteh premagal sedmouvrščeno Fiorentino s 4:0. Osmouvrščena Atalanta, še vedno brez Josipa Iličića, pa je gostila Torino, tekma pa se je končala s 4:4. Luis Muriel je dosegel dva gola za domače, oba z bele pike, prav on je v 84. minuti postavil končni izid. Pri gostih pa je dva gola, prav tako je šlo za enajstmetrovki, dosegel Saša Lukić.