25. 4. 2022,
22.53

2 leti

Thermometer Blue 0,19

Josip Iličić Vid Belec Empoli Juventus Atalanta Petar Stojanović Leo Štulac Domen Črnigoj Inter Samir Handanović Roma AC Milan italijansko prvenstvo serie A

Ponedeljek, 25. 4. 2022, 22.53

2 leti

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 34. KROG

Milan po zadetku v izdihljajih spet na vrhu, Juventus diha za ovratnik Napoliju

Samir Handanović | Samir Handanović je z Interjem v sobotnem derbiju gostil Romo in se s soigralci veselil zmage s 3:1. | Foto Reuters

V serie A je napeto pri vrhu. Milan je v nedeljo po preobratu v Rimu premagal Lazio (2:1) in se povzpel na prvo mesto, kjer ima s tekmo več pred mestnim tekmecem Interjem dve točki prednosti. Samir Handanović in druščina so v soboto ugnali Romo s 3:1. Tretjeuvrščeni Napoli je nepričakovano pokleknil pri Empoliju, za katerega sta zaigrala Leo Štulac in Petar Stojanović. Napoli ima le točko prednosti pred Juventusom, ki je v zadnji tekmi kroga v ponedeljek z 2:1 slavil pri Sassuolu.

V soboto je bil na delu tudi Domen Črnigoj, ki je z Venezio gostil Atalanto, pri kateri se Josip Iličić počasi vrača v pogon. Kranjčan ni igral, medtem ko je Primorec v 80. minuti zatresel mrežo Bergamčanov. To je bil njegov tretji zadetek v tej sezoni serie A, na lestvici strelcev pa je ujel Iličića. Črnigojeva Venezia je sobotni spopad z Atalanto sicer izgubila z 1:3.

Vid Belec in soigralci so v serie A dobili zadnje tri tekme in si izboljšali možnosti za obstanek. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Vid Belec in soigralci so v serie A dobili zadnje tri tekme in si izboljšali možnosti za obstanek. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Nedeljski spored sta odprli Salernitana Vida Belca ter Fiorentina. Ekipa iz Salerna je bila dolgo časa zasidrana na zadnjem mestu in prvi kandidat za izpad v serie B, po treh zaporednih zmagah, ko je premagala Sampdorio, Udinese in Fiorentino, pa si je močno izboljšala možnosti za obstanek. Na lestvici je zapustila dno razpredelnice in se povzpela na 18. mesto! Belec je srečanje proti Fiorentini spremljal s klopi za rezervne igralce.

Sandro Tonali je bil veliki junak zmage Milana na Olimpicu. | Foto: Reuters Sandro Tonali je bil veliki junak zmage Milana na Olimpicu. Foto: Reuters

Oba milansko-rimska spopada v 34. krogu sta pripadla klubom iz Piemonta. Branilec naslova Inter je v soboto premagal Romo s 3:1, Milan pa je dan pozneje v dramatičnem srečanju z 2:1 prišel do zmage na Olimpicu. Zmagoviti zadetek je v drugi minuti sodnikovega podaljška prispeval Sandro Tonali. Lazio je po prvem polčasu še vodil, za vodstvo z 1:0 je poskrbel Ciro Immobile, v 53. minuti pa je izenačil Francoz Olivier Giroud, nato pa je za popoln preobrat poskrbel 21-letni italijanski zvezni igralec.

Samir Handanović, Inter
Sportal Velika zmaga Handanovića, ki je še bližje novi lovoriki, na poti mu stoji še Juventus

Italijansko prvenstvo, 34. krog:

Sobota, 23. april:
Torino : Spezia 2:1 (1:0)
Venezia : Atalanta 1:3 (0:1)
Domen Črnigoj (Venezia) je v igro vstopil v 61. minuti in v 80. poskrbel za častni zadetek domačih.

Inter : Roma 3:1 (2:0)
Samir Handanović (Inter) je branil celo tekmo, enkrat je posredoval pri strelu na svoja vrata.

Verona : Sampdoria 1:1 (0:1)

Nedelja, 24. april:
Salernitana : Fiorentina 2:1 (1:0)
Vid Belec (Salernitana) je sedel na klopi za rezervne igralce.

Empoli : Napoli 3:2 (0:1)
Henderson 80., Pinamonti 83., 87.; Mertens 44., Insigne 53.
Petar Stojanović (Empoli) je odigral vso tekmo in prejel rumeni karton v 81. minuti, Leo Štulac (Empoli) je v igro vstopil v 70. minuti.

Bologna : Udinese 2:2 (1:1)
Genoa : Cagliari 1:0 (0:0)
Lazio : Milan 1:2 (1:0)