Juventus AC Milan Inter Atalanta Miha Zajc Jasmin Kurtić Samir Handanović Josip Iličić

Nedelja, 13. 12. 2020, 22.48

Italijansko prvenstvo, 11. krog

Kurtić zadel na San Siru, a so Milančani v izdihljajih ubežali prvemu porazu

Jasmin Kurtić | Jasmin Kurtić je na gostovanju pri vodilnem Milanu zadel za vodstvo Parme z 2:0, a Milančani so nato dvakrat zadeli in se v sodnikovem dodatku rešili poraza. | Foto Reuters

Nedeljski spored 11. kroga italijanskega prvenstva sta na San Siru zaključila vodilni Milan in 14. Parma Jasmina Kurtića, ki je bila na pragu velikega presenečenja. Slovenski reprezentant je v 56. minuti zadel za vodstvo z 2:0, a so se Milančani vrnili in v sodnikovem dodatku prišli do točke. Oba zadetka za neporažene vodilne, ki so po 11 tekmah pri osmih zmagah in treh remijih, je dosegel Theo Hernandez.

Inter Samirja Handanović je v gosteh premagal Cagliari (3:1), Atalanta pa je brez pomoči Josipa Iličića gladko premagala Fiorentino. Zanimivo je bilo v Genovi, kjer je Juventus do zmage s 3:1 prišel po dveh uspešno izvedenih 11-metrovkah Cristiana Ronalda, ki je na vrhu lestvice strelcev ujel Zlatana Ibrahimovića. Miha Zajc je poraz spremljal na klopi.

Že v petek je odličen rezultatski niz nadaljeval Sassuolo, ki je doma strl Benevento.

Crotone : Spezia 4:1 (1:1)
Messias 7., 90+6, Reca 49., Henrique 56.; Farias 18.

Torino : Udinese 2:3 (0:1)
Belotti 66., Bonazolli 67.; Pussetto 24., De Paul 54., Nestorovski 69.

Lazio : Hellas Verona 1:2 (0:1)
Caicedo 56.; Lazzari 45./a.g., Tameze 67.

Nedelja:
Cagliari : Inter Milano 1:3 (1:0)
Sottil 42.; Barella 77., D'Ambrosio 84., Lukaku 90+4
Samir Handanović je odigral celo tekmo, en gol prejel, en strel na svoja vrata pa ustavil.

Atalanta : Fiorentina 3:0 (1:0)
Gosens 44., Malinovsky 55., Toloi 63.
Josip Iličić je tekmo spremljal s klopi za rezervne igralce.

Bologna : Roma 1:5 (1:5)
Cristante 24./a.g.; poli 5.7a.g., Džeko 10., Pellegrini 15., Vertout 35., Mkhitaryan 44.

Napoli : Sampdoria 2:1 (0:1)
Lozano 53., Petagna 68.; Jankto 20.

Genoa  : Juventus 1:3 (0:0)
Sturaro 61.; Dybala 57., Ronaldo 78./11m, 89./11m
(Miha Zajc je tekmo spremljal na klopi Genoe.)

Milan : Parma 2:2 (0:1)
Hernandez 58., 90.+1; Hernani 13., Kurtić 56.
(Jasmin Kurtić je za Parmo igral do 74. minute, v 56. je zadel za vodstvo z 2:0)