21. 10. 2019,
22.54

4 leta, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,07

italijansko prvenstvo Josip Iličić Jasmin Kurtić Samir Handanović Valter Birsa Rok Vodišek Žan Majer

Ponedeljek, 21. 10. 2019, 22.54

Italijansko prvenstvo, 8. krog

Brescia in Fiorentina streljali s praznimi naboji

Samir Handanović | Samir Handanović je pri Sassuolu prejel tri zadetke, na koncu pa z Interjem zmagal s 4:3. Handnovićevi so drugi, točko za vodilnim Juventusom. | Foto Getty Images

Na zadnji nedeljski tekmi 8. kroga italijanskega prvenstva si je Lecce Žana Majerja v sodnikovem podaljšku priigral remi pri Milanu. Slovenec, ob koncu prvega polčasa je porumenel, je igral do 64. minute. Inter Samirja Handanovića je s 4:3 zmagal pri Sassuolu, za vodilnim Juventusom zaostaja točko. Na zadnji tekmi sta se Brescia in Fiorentina v ponedeljek razšla brez zadetkov.

Na uvodni tekmi kroga sta rimski Lazio in Atalanta Josipa Iličića v soboto remizirala s 3:3. Slovenski reprezentant je v igro vstopil pri vodstvu svojega moštva s 3:0 v 68. minuti, na koncu pa s soigralci vknjižil le točko. Napoli je z dvema zadetkoma Arkadiusza Milika ugnal Verono.

V Torinu je vodilni Juventus z 2:1 premagal Bologno. To je po dolgem času na klopi spet vodil Siniša Mihajlović, ki boleha za rakom (levkemija). Zmagoviti zadetek za nove tri točke je dosegel Miralem Pjanić.

Cagliari Valterja Birse, ki je tekmo spremljal na klopi, je z 2:0 premagal Spal Jasmina Kurtića, ki je odigral vso tekmo. Genoa Roka Vodiška (ni ga bilo v postavi) je visoko izgubila pri Parmi (1:5). Krog sta v ponedeljek zaključila Brescia in Fiorentina.