• Messenger

Handanovićev Inter in Iličićeva Fiorentina zadovoljna odhajata z Otoka

3

termometer

V boju za lovoriko v ligi Europa je ostalo 32 kandidatov, med njimi tudi trije, kjer si služijo kruh slovenski legionarji. Inter in Fiorentina sta po prvih tekmah lahko zadovoljna.

Inter v zadnjih sezonah ne osvaja lovorik. Bi lahko sezona 2014/15 v ligi Europa predstavljala izjemo in bi se Milančani dokopali evropske lovorike? Črno-modri so na prvi teki šestnajstine finala iztržili remi pri škotskem prvaku Celticu, ki se je nameraval uvrstiti v skupinski del lige prvakov, a mu je načrte prekrižal Maribor. Inter, Samir Handanović je sedel na klopi, je na Celtic Parku po zadetkih Xherdana Shaqirija in Rodriga Palacia že v 13. minuti vodil z 2:0, a so se domači kmalu vrnili v igro in v 26. minuti izenačili. Najprej je zadel Stuart Armstrong, le dve minuti pozneje pa je avtogol dosegel Hugo Campagnaro. Palacio ji tik pred koncem prvega polčasa Inter še enkrat popeljal v vodstvo.

Če so v prvem delu zadetki kar deževali, pa je bilo bolj mirno v drugem polčasu. Že je kazalo, da bo izid do zadnjega sodnikovega žvižga ostal nespremenjen, ko je v sodnikovem podaljšku zadel John Guidetti in postavil končni izid 3:3. Na štadionu White Hart Lane v Londonu je evropsko leto 2015 uspešno začela Fiorentina. Vijolice so v zadnjih tednih v izvrstni formi, kar so dokazale tudi proti zahtevnemu tekmecu Tottenhamu, ki se v močnem angleškem prvenstvu odlično kosa z najboljšimi in še vedno vztraja blizu mest, ki peljejo v ligo prvakov.

Tekma pa se za Fiorentino ni začela spodbudno, saj je že v šesti minuti Tottenham v vodstvo popeljal Roberto Soldado. Končni izid je v 36. minuti postavil Jose Maria Basanta, ki je poskrbel, da italijanski prvoligaš na povratno tekmo odhaja s "prednostjo" domačega igrišča in zadetka v gosteh. Izida ni mogel spremeniti niti zadnje čase razigrani Harry Kane, ki je v igro vstopil v 66. minuti.

Kranjčan Josip Iličić je svojo priložnost dobil v 85. minuti, ko je zamenjal Maria Gomeza, v kadru pa ni bilo Jasmina Kurtića, ki ga vodstvo kluba sploh ni prijavilo za evropske nastope.

Povratni dvoboji bodo odigrani 26. februarja.