12.25

Juventus Napoli Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Lazio Roma

Petek, 16. 8. 2013, 12.25

Handanović izključen pri remiju Interja, Fiorentini velika zmaga

V drugem derbiju 8. kroga (Roma je z 2:0 premagala Napoli) je Juventus v Firencah vodil z 2:0, a potem prejel kar štiri gole v vsega 15 minutah in izgubil. Valter Birsa je zadel za zmago Milana.

Za slovenske ljubitelje nogometa najbolj zanimiva tekma tega kroga je bila na San Siru, kjer je Milan gostil Udinese. Valter Birsa je okreval po poškodbi, zaradi katere ga ni bilo na zadnjih dveh tekmah Slovenije, in se znašel v začetni enajsterici Milana, ki je gostil Udinese. Prav on je bil tisti, ki je v 22. minuti po izjemnem strelu zabil gol, ki se je ob koncu tekme izkazal za odločilnega, saj do zadnjega sodnikovega žvižga nismo več videli zadetkov. Na igrišču je bil do 68. minute. To je bil njegov drugi zadetek, odkar je poleti prestopil v vrste sedemkratnega evropskega prvaka.

Na delu je bilo še nekaj slovenskih legionarjev. Chievo je izgubil v Genoi z 1:2. Za goste je vso tekmo igral kapetan slovenske reprezentance Boštjan Cesar in prejel rumeni karton. Dejan Lazarević spet ni dobil priložnosti za gol. Sassuolo, pri katerem je vso tekmo igral Jasmin Kurtić, je z 2:1 pred domačimi navijači odpravil Bologno, pri kateri je bil od prve do zadnje minute na igrišču Rene Krhin. Samir Handanović je z Interjem gostoval pri Torinu in že po petih minutah zakrivil enajstmetrovko, sebi pa prislužil rdeč karton ter zapustil igrišče ob izidu 0:0. Tekma se je končala z remijem 3:3.