19.53

nogomet Juventus Boštjan Cesar AC Milan Lazio Inter Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Handanović do nove zmage, trem Slovencem točka

Inter je v četrtem krogu italijanskega prvenstva zmagal. Palermo je remiziral v Neaplju. Fiorentina je prav tako prišla do točke. Chievo je izgubil. Vodilna Roma in Juventus sta bila spet uspešna.

Od slovenskih nogometašev jih je bilo tokrat na delu kar nekaj. Samir Handanovič je branil vrata Interja, ta je doma z 2:0 odpravil Atalanto. Rene Krhin je bil na klopi Milančanov, a ni dobil priložnosti za igro.

Fiorentina je z Jasminom Kurtićem v prvi postavi, igral je vso tekmo, gostila Sassuolo, a ga ni uspela premagati, tekma se je končala brez zadetkov. Josip Iličić je tekmo začel na klopi in na igrišče prišel 13 minut pred koncem.

Palermo je s Sinišo Anđelkovićem v postavi, na igrišču je bil od prve do zadnje minute, presenetil v gosteh pri Napoliju, remiziral je s 3:3.

Branilec naslova Juventus je ugnal Ceseno s 3:0, pri gostih je vso tekmo odigral mladi slovenski reprezentant Luka Krajnc.

Od treh Slovencev, ki si kruh služijo pri Chievu, je pri porazu z 1:2 v gosteh pri Sampdorii, igral le eden, pa še to zgolj zadnje pol ure (Valter Birsa). Boštjan Cesar je bil na klopi, Dejana Lazarevića ni bilo niti tam.