19.57

Blessing Eleke ND Gorica NK Zavrč Alen Jogan

Torek, 11. 8. 2015, 19.57

Gorica ostaja na vrhu, tja skočil tudi njen Nigerijec

Nogometaši Gorice so v 5. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Zavrč s 3:0 (0:0).

Novogoričani še naprej kraljujejo na lestvici slovenske prvoligaške konkurence. Pred domačimi navijači so dosegli še četrto zmago v prvenstvu, s čimer ostajajo vodilna ekipa. V prvem polčasu je bil sicer Zavrč tisti, ki je napadal in zapravil kar nekaj lepih priložnosti, v drugem pa so domači pokazali dobro mero realizacije.

V prvem polčasu je bil Zavrč precej konkretnejši od domačinov, a izjemno neučinkovit. Najprej je Jure Matjašič v 12. minuti prišel pred Grego Sorčana, toda novogoriški vratar je bil zmagovalec dvoboja, tako kot štiri minute pozneje po poskusu Lovra Cveka.

V 26. minuti je Dejan Glavica poskusil preigrati domačega vratarja, a spet neuspešno, Veljku Batroviću pa v 39. minuti tudi ni uspelo zatresti goriške mreže. Sicer pa so imeli domači največjo priložnost za vodstvo, ko je v 35. minuti Davor Rogač podrl Dina Martinovića, enajstmetrovko pa je domači nogometaš zapravil.

V drugem polčasu so v 55. minuti resno zagrozili gostitelji, saj je Miran Burgić zatresel okvir vrat. Po še nekaj poskusih na obeh straneh pa so domači povedli v 69. minuti, ko je Blessing Eleke prehitel vratarja in z nizkim strelom zadel za 1:0.

Do konca tekme pa je presenečenje prvenstva Gorica še oplemenitila svojo zmago. V 79. minuti je Amel Džuzdanović podal dolgo podajo do Elekeja, ki je nato zadel z desetih metrov. Končni izid pa je v 86. minuti postavil Alen Jogan, ki je zadel s strelom z glavo. Pred tem je Marko Nunić zapravil še eno priložnost za domače.

Gorica bo v 6. krogu v soboto gostovala v Domžalah, Zavrč pa v Celju.