21. 5. 2023,
19.38

11 mesecev

Thermometer Blue 0,07

Union Berlin Freiburg RB Leipzig Borussia Dortmund Bayern München nemško prvenstvo Bundesliga

Nedelja, 21. 5. 2023, 19.38

11 mesecev

Nemško prvenstvo, 33. krog

Borussia Dortmund zdaj na vrhu bundeslige

Borussia Dortmund | Borussia je skočila na vrh bundeslige. | Foto Reuters

Borussia je skočila na vrh bundeslige.

V prvi nemški bundesligi se igra predzadnji krog, kjer se dogajanje znova močno zapleta. Na sobotnem derbiju kroga so nogometaši RB Leipziga po preobratu s 3:1 ugnali vsaj do tega kroga vodilni Bayern München in s tem podarili priložnost Borussii Dortmund, ki je danes z zmago nad Augsburgom (3:0) znova skočila na vrh in ima zdaj vse v svojih rokah. Bavarci so še na četrti zaporedni domači tekmi tako ostali brez zmage. Leipzig, pri katerem je Kevin Kampl igral od 69. minute, pa si je že zagotovil končno tretje mesto in vstopnico za ligo prvakov v prihodnji sezoni.

Bayern München  Thomas Müller
Sportal Šestica Bayerna, Borussia odgovorila s petimi goli

Borussia Dortmund je v nedeljo dodobra izkoristila priložnost, ki ji jo je ponudil Kamplov Leipzig in z zanesljivo zmago nad Augsburgom spet skočila na vrh bundeslige. Dva gola je dosegel Sebastien Heller, enega Julian Brandt, Dortmundčani pa imajo zdaj dve točki porednosti pred Münchenčani.

Udoden poraz Bayerna?

Bayern je v soboto v bavarski prestolnici v prvem polčasu tako kot tekmeci zapravljal priložnost za priložnostjo, v drugem pa bil kaznovan zaradi nespametnih napak. Bavarci so sicer povedli v 25. minuti po golu Serga Gnabryja. Izenačil je Konrad Leimer v 65. minuti, potem ko je pred tem Bayern izvajal kot na drugi strani zelenice. V 76. minuti je enajstmetrovko po nespametnem posredovanju Benjamina Pavarda izkoristil Christopher Nkunku, deset minut kasneje pa je drugo najstrožjo kazen realiziral še Dominik Szoboszlai.

Razočaranje nogometašev Bayerna ob porazu | Foto: Reuters Razočaranje nogometašev Bayerna ob porazu Foto: Reuters

Kevin Kampl je v igro vstopil v 69. minuti in pomagal gostom do sploh prve zmage na Allianz Areni v nemškem prvenstvu. Na lestvici je Bayern ostal pri 68 točkah, eno manj ima Borussia Dortmund, ki jo gostujoči dvoboj 33. kroga čaka v nedeljo proti Augsburgu. V zadnjem krogu bodo Dortmundčani gostili Mainz, Bayern pa bo gostoval pri Kölnu.

Boj za ligo prvakov

Freiburg se je v petek dolgo mučil z Wolfsburgom, nato pa z zadetkoma Christiana Günterja in Nilsa Petersena v le štirih minutah med 71. in 74. poskrbel za dragocene tri točke. Tako imajo še možnost za četrto mesto in kvalifikacije za ligo prvakov, točkovno so ujeli četrti Union Berlin, ki je v soboto z 2:4 klonil v Hoffenheimu, ki si je z zmago zagotovil obstanek. Union Berlin in Freiburg bosta tako v zadnjem krogu bila boj za četrto mesto. V primeru enakega končnega števila točk bo odločala boljša razlika med danimi in prejetimi zadetki, za štiri gole boljšo ima Union.

V prvi ligi bo prihodnjo sezono igral Darmstadt (67 točk), medtem ko se za drugo neposredno vozovnico za elito borita Heidenheim (64 točk) in Hamburg (60 točk, tekma manj). Tretjeuvrščeni bo igral dodatni tekmi s 16. ekipo prve lige.