1. 2. 2023,
23.00

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,31

Lionel Messi Lionel Messi Kylian Mbappe Kylian Mbappe Neymar Marseille PSG Angers Miha Blažič francosko prvenstvo

Sreda, 1. 2. 2023, 23.00

Francosko prvenstvo, 21. krog

Zmaga Parižanov, a tudi skrbi, agonija Blažičevih se nadaljuje

Kylian Mbappe | Kylian Mbappe je staknil poškodbo in že po dobrih 20 minutah končal srečanje, ki ga je PSG dobil s 3:1. | Foto Reuters

Vodilni PSG je v 21. krogu francoskega prvenstva na stadionu Stade de la Mosson v Montpellieru zmagal s 3:1. Zvezdniška zasedba pariškega kluba, ki se je želela zadnji dan prestopnega roka okrepiti z Maročanom Hakimom Ziyechom, a posel zaradi administrativnih napak Chelseaja ni bil speljan do konca, se je morala znajti brez poškodovanega Neymarja. Za dodatno skrb pa je poskrbela poškodba Kyliana Mbappeja, ki je zaradi poškodbe tekmo končal že v 21. minuti. Angers Mihe Blažiča, ki je igral vso tekmo, je z 1:2 izgubil z Ajacciem in s 13. zaporednim porazom poskrbel za najslabši niz v ligi po letu 2002.

Kylian Mbappe
Sportal Bojazni so se uresničile: tekma, ki se je za Mbappeja sprevrgla v nočno moro

Branilci francoskega naslova so na zadnjih dveh prvenstvenih tekmah osvojili le eno točko, tako da so se mu zasledovalci nekoliko približali na lestvici, a danes iz Montpelliera odpeljali vse tri.

Zmaga je pustila tudi nekaj skrbi. Zvezdnik Parižanov Kylian Mbappe, ki je imel v 10. minuti na voljo 11-metrovko, a je najprej stresel okvir vrat, nato pa prišel do odbitka, vendar žogo poslal prek gola, je v 20. minuti nakazal, da potrebuje menjavo in predčasno končal srečanje. V drugem polčasu so Fabian Ruiz, Lionel Messi (po Ruizovi podaji) in Warren Zaire-Emery poskrbeli za zmago favorita.

Hakim Ziyech
Sportal Neverjetna malomarnost: PSG ogorčen, Chelsea trikrat zapored zamočil pri dokumentih
Argentina Enzo Fernandez
Sportal Norije je konec, rekord je padel pozno ponoči

Angers Mihe Blažiča je sicer dobro začel in povedel v 13. minuti po zadetku Abdallaha Sime. Moussa Soumano pa je nato v 65. minuti izid izenačil. Čeprav so domači v 78. minuti ostali brez izključenega Souleymana Doumbie, pa je kazalo, da bo Angers vendarle prekinil negativen niz. Toda v 94. minuti je za žalost domačih poskrbel Mounaim El Idrissy. Ajaccio ima zdaj na 17. mestu že deset točk več od zadnjeuvrščenega Angersa, sta pa oba na mestih, ki vodijo v nižji rang tekmovanja.