Josep Guardiola Sevilla Manchester City evropski superpokal

Sreda, 16. 8. 2023, 23.09

Evropski superpokal 2023

Manchester City po 11-metrovkah osvojil premierni evropski superpokal

Manchester City - Sevilla, evropski superpokal | Nogometaši Manchester Cityja so po enajstmetrovkah premagali trdoživo Sevillo in osvojil evropski superpokal. | Foto Guliverimage

Nogometaši Manchester Cityja so po enajstmetrovkah premagali trdoživo Sevillo in osvojil evropski superpokal.

Nogometaši Manchester Cityja, aktualnega zmagovalca lige prvakov, so osvojili evropski superpokal. V Pireju so po izvajanju enajstmetrovk s 6:5 (1:0; 1:1) premagali zadnjega prvaka evropske lige Sevillo in se razveselili četrte lovorike v tem koledarskem letu, prve v novi sezoni. To je prvi evropski superpokal za City.

Aleksander Čeferin
Sportal Po sestanku Čeferina in grškega premierja napovedali ostrejše ukrepe proti huliganom

Evropski superpokal

Manchester City : Sevilla 6:5 (1:0, 1:1)

Stadion Georgios Karaiskakis, sodniki: Letexier, Mugnier, Rahmouni (vsi Francija).
* Strelca: 0:1 En-Nesyri (25.), 1:1 Palmer (63.).
* Manchester City: Ederson, Walker, Akanji, Ake, Gvardiol, Foden, Rodri, Kovačić, Palmer (od 85. Alvarez), Haaland, Grealish.
* Sevilla: Bounou, Navas (od 83. Montiel), Bade, Gudelj, Acuna, Jordan, Rakitić, Lamela (od 90. Suso), Torres (od 74. Sanchez), Ocampos, En-Nesyri (od 90 Mir).
* Rumeni kartoni: Bade, Lamela, Sanchez.
* Rdeči karton: /.

Evropski prvak Manchester City je v današnji spektakel v Pireju vstopil kot favorit. Po šampionski sezoni 2022/23, v kateri je osvojil kar trojno krono, je Josep Guardiola, ki v tem koledarskem letu ne bo več mogel računati na Kevina de Bruyna, ostal brez Ilkaya Gündogana in Riyada Mahreza, prišla pa sta Hrvata Joško Gvardiol in Mateo Kovačić, ki sta Cityju do zgodovinskega uspeha, prvega evropskega superpokala, pomagala od prve minute.

Sevilla je v 25. minuti povedla in si v nadaljevanju kljub terenski podrejenosti priigrala nekaj lepih priložnosti. | Foto: Guliverimage Sevilla je v 25. minuti povedla in si v nadaljevanju kljub terenski podrejenosti priigrala nekaj lepih priložnosti. Foto: Guliverimage Angleško moštvo je imelo od začetka terensko premoč in prevladovalo, a v 25. minuti so se veselili Španci. Po predložku Marcosa Acune z leve strani v kazenski prostor je z glavo zadel Youssef En Nesyri, Ederson je bil ob njegovem strelu brez možnosti. City je napadal, pritiskal, iskal izenačenje, a mu rezultata do odmora ni uspelo spremeniti.

Tudi drugi polčas so bolje začeli Angleži, izjemno priložnost pa je v 50. minuti po lepi podaji Lucasa Ocamposa imel strelec prvega gola En Nesyri. Sam se je znašel pred Edersonom, a mu ga ni uspelo premagati.

Visoki gostje na superpokalni tekmi. | Foto: Guliverimage Visoki gostje na superpokalni tekmi. Foto: Guliverimage Na drugi strani pa je v 65. minuti sledil lep predložek Rodrija pred gol, kamor je odlično utekel Cole Palmer in z glavo izenačil na 1:1. Že v naslednjem napadu bi lahko Sevilla znova povedla, toda Ederson je še enkrat več posredoval po strelu En Nesyrija.

City je v nadaljevanju še naprej terensko prevladoval, ob koncu rednega dela sta imela priložnost Ake in Kyle Walker, a jima Bona ni uspelo ugnati. Po rednem delu je na semaforju pisalo 1:1, tako da je o zmagovalcu odločalo izvajanje enajstmetrovk.

Vseh prvih devet izvajalcev je bilo natančnih, tako da je bil peti izvajalec Seville Nemanja Gudelj pod velikim pritiskom. Srb je stresel prečko in City se je lahko veselil nove lovorike v tem letu.

Manchester City je osvojil četrto lovoriko v tem koledarskem letu, prvo v novi sezoni. | Foto: Reuters Manchester City je osvojil četrto lovoriko v tem koledarskem letu, prvo v novi sezoni. Foto: Reuters

Sinje modri so ob 12-kilogramskem in 58 centimetrov visokem pokalu prejeli še pet milijonov evrov, Andaluzijci pa 3,8 milijona.

Josep Guardiola | Foto: Reuters Josep Guardiola Foto: Reuters Guardiola decembra s Cityjem še po edino manjkajočo lovoriko

Španski nogometni trener Pep Guardiola letos želi v klub pripeljati še edino manjkajoči klubsko lovoriko - pokal za osvojeno klubsko SP, poročajo agencije.

"Manjka nam le še en pokal, da sklenemo krog in bo imel klub prav vse možne lovorike. To se bo zgodilo decembra, ko bomo potovali v Savdsko Arabijo in nastopili na klubskem SP," je po tekmi povedal Španec.

"Veseli smo, da smo v novi sezoni osvojili prvi naslov in to naslov, ki ga doslej še nismo," je še povedal trener, ki je lani s Cityjem osvojil angleško prvenstvo, pokalni naslov in ligo prvakov.

V Angliji je Guardiola kot trener doslej osvojil pet prvenstev, štiri ligaške pokale, dva pokala FA in lani tudi prvič ligo prvakov. Jasno je, da si tudi sam zelo želi pokal za osvojeno klubsko SP.