Manchester United Tomi Horvat Jon Gorenc Stanković Sturm Graz Ante Šimundža Ludogorec Razgrad evropska liga Liga Europa

Četrtek, 13. 10. 2022, 22.58

Evropska liga, skupinski del (4. krog):

Arsenal in United trpela, nenavadna lestvica v skupini F

Arsenal Saka | Arsenal se je namučil za tri točke: en strel v okvir vrat za minimalno zmago z 1:0. | Foto Guliver Image

V evropski ligi je najbolj zanimivo v skupini F, kjer imajo tudi po četrtem krogu vse štiri ekipe enako število točk – pet. Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat sta s Sturmom remizirala proti Laziu 2:2. Z enakim rezultatom se je končal dvoboj med Feyenoordom in Midtjyllandom. Je pa Sturm zaradi najslabše razlike v golih (3:8) trenutno zadnji.

Jon Gorenc Stanković Sturm
Sportal Slovenski dvojec do točke proti Laziu, hudi izgredi v Malmöju #video

V skupini A londonski Arsenal ostaja neporažen. A tretjo zmago si je le stežka priboril. Proti norveškemu klubu Bodo/Glimt so v okvir vrat sprožili en sam strel. Za zmago z 1:0 je zadel Bukayo Saka. Pri polnem izkupičku točk je v skupini G nemški Freiburg, ki je s kar 4:0 premagal francoski Nantes. V skupini E je stoodstoten še Real Sociedad.

Fenerbahče je brez Mihe Zajca pri AEK Larnaki zmagal z 2:1 in v skupini B ostal na vrhu. Turška ekipa je povedla v 16. minuti z golom Joaa Pedra. Michy Batshuayi je v 80. minuti podvojil prednost Turkov, ki so šest minut pozneje zapravili še enajstmetrovko, neuspešen je bil Enner Valencia. Malce pred tem je domača zasedba na igrišču ostala z deseterico. Na drugi tekmi skupine je kijevski Dinamo proti Rennesu izgubil z 0:1.

Trener Ante Šimundža pa je v četrtem krogu evropske lige doma z Ludogorcem proti Helsinkom izkoristil priložnost, da se utrdi na drugem mestu skupine C, ki prinaša uvrstitev v izločilne boje. Zmagali so z 2:0 in imajo sedem točk. Žana Karničnika ni bilo v postavi bolgarskega kluba.

Betis Sevilla : Roma 1:1 (1:0)
Ludogorec Razgrad : HJK Helsinki 2:0 (1:0)

Skupina E:
Manchester United : Omonia Nikozija 1:0 (0:0)
Tima Matavža (Ominia) ni v kadru.
Real Sociedad : Šerif Tiraspol 3:0 (1:0)

1. Real Sociedad 4 - 12
2. Manchester United 4 - 9
3. Šerif Tiraspol 4 - 3
4. Omonia 4 - 0

Skupina F:
Feyenoord Rotterdam : Midtjylland 2:2 (1:1)
Lazio : Sturm Graz 2:2 (1:0)
Jon Gorenc Stanković je igral do 79. minute, Tomi Horvat od 58. minute (oba Sturm).

1. Feyenoord 4 - 5
2. Midtjylland 4 - 5
3. Lazio 4 - 5
4. Sturm Gradec 4 - 5