Thermometer Blue Green 3,83

futsal euro 2018

Sreda, 31. 1. 2018, 22.30

Euro 2018 v futsalu, 2. tekmovalni dan

Prvaki proti debitantom izvlekli le točko, izjemen zadetek čarovnika futsala #video

evropsko prvenstvo futsal portugalska romunija | Foto Urban Urbanc/Sportida

Aktualni prvaki v futsalu Španci so evropsko prvenstvo odprli le z remijem s 4:4 proti debitantom na prvenstvih Francozom. Točko so ujeli slabi dve minuti pred koncem srečanja, na katerem so galski petelini vodili tudi že s 4:2, a niso zdržali do konca. Na popoldanskem obračunu so Portugalci z zvezdnikom Ricardinhom na čelu upravičili vlogo favoritov in Romune premagali s 4:1.

Portugalci so si hitro priigrali prednost, že v četrti minuti je romunsko mrežo zatresel Pedro Cary. V nadaljevanju so imeli svoje priložnosti tudi Romuni, a jim ni uspelo izenačiti. So si pa tik pred koncem prvega polčasa lepo prednost priigrali Portugalci. V 19. minuti je na +2 po lepi akciji zvišal Fabio Cecilio.

Romuni so se v 34. minuti vrnili v igro z zadetkom Dumitruja Stoice, a bolj ko se je tekma bližala koncu, bolj nevarni so bili favorizirani portugalski futsalisti. Ricardinho je v 36. minuti z izjemnim zadetkom priskrbel vodstvo s 3:1, Bruno Coelho pa je dve minuti zatem postavil končnih 4:1.

Izjemen zadetek Ricardinha za 3:1:

Naslednja tekma v tej skupini bo v petek, ko se bo Romunija merila z Ukrajino.

Francozi in Španci so se razšli z remijem. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Francozi in Španci so se razšli z remijem. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Na večernem obračunu so Francozi povedli v deveti minuti, ko je bil uspešen Abdessamad Mohammed. A ni prav dolgo ostalo pri tem rezultatu, dve minuti pozneje je Adolfo Fernández Díaz aktualnim prvakom Špancem priigral izenačenje. Za novo veselje med galskimi petelini je tri minute pred koncem prvega dela poskrbel Samir Alla. Tik pred iztekom polčasa so si Francozi sami zabili gol, tako da sta se izbrani vrsti na odmor odpravili z izenačenjem (2:2).

V 21. minuti je sledilo novo vodstvo Francije, pod zadetek se je podpisal Souheil Mouhoudine. Na 4:2 je debitante na evropskih prvenstvih z avtogolom popeljal kar Ortiz, a je Solano v isti minuti znižal zaostanek Španije na en zadetek. Prvaki so v 38. minuti z zadetkom Bebeja ujeli točko.

V petek se bosta v tej skupini pomerila Francija in Azerbajdžan.

Portugalska : Romunija 4:1 (2:0)
Cary 4., Cecilio 19., Ricardinho 36., Coelho 38.; Stoica 34.

Lestvica
1. Portugalska 1 tekma - 3 točke
2. Ukrajina 0 - 0
3. Romunija 1 - 0

Skupina D:

Španija : Francija 4:4 (2:2)
Adolfo 11., Aigoun 20./a.g., Solano 27., Bebe 38.; Mohammed 9., Alla 17., Mouhoudine 21., Ortiz 27./a.g.

Lestvica
1. Francija 1 tekma - 1 točka
2. Španija 1 - 1
3. Azerbajdžan 0 - 0

*Na EP v Sloveniji so ekipe razdeljene v štiri skupine po tri, v četrtfinale napredujeta prvi dve, tretja pa konča tekmovanje.