Sobota, 19. 9. 2015, 17.11

Etien Velikonja v Belgiji trese kot za stavo

Nekoč veliki up slovenskega nogometa Etien Velikonja bo nogomet tudi v tej sezoni igral v Belgiji, a tokrat v drugi ligi. Začel je sijajno.

V pretekli sezoni je za Lierse igral v prvi ligi in z njim izpadel v drugoligaško konkurenco. Navijači Liersa so si nadvse želeli, da bi Etien Velikonja, sicer član Cardiff Cityja, še naprej igral za njih, a zdelo se je, da se jim želje ne bodo uresničile.

Pa so se jim. Na zadnji dan poletnega prestopnega roka se je, spet kot posojen nogometaš, vrnil v Lierse in takoj upravičil pričakovanja. Zadel je že ob prvem nastopu, pri porazu proti Unionu Saint-Gilloisu, med strelce se je vpisal tudi ob drugem, pri porazu nad AS Eupnom s 4:1, in zdaj gol zabil še na tretji tekmi zapored.

V petek zvečer je zadel za domačo zmago nad Dessel Sportom s 3:1. V 53. minuti je v polno meril z enajstih metrov. Na igrišču je prebil 79 minut.

Lierse, ki je slabo začel z novo sezono, je po dveh zaporednih zmagah skočil na 11. mesto prvenstvene lestvice.