7 mesecev

Druga liga, 10. krog

Primorje se ne ustavlja

Nogometna žoga dež | Foto Vid Ponikvar

Nogometaši Primorja so še naprej brez poraza v 2. slovenski nogometni ligi. Vodilna zasedba je v 10. krogu igrala 2:2 z Bistrico, potem ko je Žan Bešir v 84. minuti izenačil za domače. Bistrica je pred dnevi dobila novega trenerja. Gorana Stankovića, ki je na daljšem okrevanju po srčnem infarktu, je zamenjal Simon Dvoršak. Krog se je zaključil v ponedeljek z remijem Bilj in Velenja (2:2).

NK Krka Portoval
Sportal Primorje ostaja prvo, Stanković ni več trener Bistrice

Na drugih dveh sobotnih tekmah je Fužinar po golu Ikenne Divina Igweja v 89. minuti s 3:2 premagal Ilirijo, Krka pa v gosteh zadnjeuvrščeni Tabor iz Sežane, ki je edini še brez zmage, z 2:0.

V nedeljo so Beltinci s 3:0 premagali Dravinjo, Tolmin in Jadran Dekani sta igrala neodločeno 2:2, Gorica pa je s 3:0 zmagala pri Triglavu. Dva gola je dal Luka Vekić. Tekma med Brinjem Grosupljem in Nafto je bila preložena zaradi preveč razmočenega igrišča.

Na lestvici tako Primorje vodi z 21 točkami, drugi Beltinci jih imajo 20, tretja Gorica pa 19.