20.36

Prva liga Telekom Slovenije NK Celje NK Krka

Sobota, 24. 8. 2013, 20.36

Čadikovski poskrbel za prvo zmago Celjanov

Nogometaši Celja so v 7. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali novomeško Krko z 2:0 (1:0).

Celjski nogometaši so s po enim zadetkom v vsakem polčasu strli odpor novinca v ligi in prišli do prve zmage v sezoni. Z njo so se na lestvici prebili pred današnjega tekmeca z Dolenjske, ki je zdaj predzadnji.

Domači nogometaši so v tekmo šli odločneje in v deveti minuti so se veselili vodstva. Sebastjan Gobec je podal v kazenski prostor, Krkin vratar je žogo odbil, a le do izkušenega Dragana Čadikovskega, ki je z lepim strelom pod prečko zadel za 1:0. Tudi po golu so bili gostitelji boljši, prek Mihe Zajca v 21. minuti znova zagrozili, a je ostalo pri minimalnem vodstvu.

V 28. minuti sta imeli obe ekipi priložnosti za zadetek, gostom ga je preprečil vratar Matic Kotnik. Do konca polčasa so gledalci spremljali precej mirno tekmo, za razburjenje je poskrbel le Zajc v 43. minuti, ko je od daleč zatresel okvir vrat.

V uvodu drugega polčasa je najprej Benjamin Verbič meril mimo vrat, v 56. minuti pa so Celjani podvojili prednost, potem ko je Miroslav Cvijanović v kazenskem prostoru s prekrškom nad Čadikovskim zakrivil enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel kapetan Gobec.

Sledilo je nekaj (pol)priložnosti na obeh straneh, a se izid ni spremenil, v sami končnici pa so Celjani brez vsakih težav nadzorovali potek tekme in jo pripeljali do zanje srečnega konca.

Celjani bodo v 8. krogu prihodnjo soboto gostili Triglav, Krka pa bo tekmo tega kroga igrala šele 2. oktobra proti Velenjčanom.