22. 8. 2014,
14.26

7 let, 12 mesecev

nemško prvenstvo nogomet Bayern München Borussia Dortmund Bayer Leverkusen Kevin Kampl Tim Matavž Augsburg Köln Dominic Maroh Schalke Wolfsburg

Petek, 22. 8. 2014, 14.26

Borussii le točka na domačem terenu, izjemen prvenec Kampla v dresu Bayerja (video)

Nemški prvak Bayern nadaljuje z mrtvim tekom in se s sedmo zaporedno zmago še utrdili v vodstvu bundeslige. Kevin Kampl zadel za Bayer.

Nova žrtev nemškega stroja je bila tokrat Mainz, ki je pred domačimi gledalci klonil z 0:3. Za Bayern je ponovno dva zadetka prispeval Robert Lewandowski, enega pa Kingsley Coman.

Po porazu na derbiju proti Borussii se je druge zaporedne zmage z Bayerjem veselil Kevin Kampl, ki je tekmo začel na klopi, v drugem polčasu pa le vstopil v igro. Le šest minut je potreboval za prelep zadetek in vodstvo 3:0, kar je bil tudi končni rezultat tekme. To je bil tudi prvi zadetek slovenskega reprezentanta v dresu lekarnarjev.

Manj uspešen je bil z Augsburgom Tim Matavž, ki je proti Hoffenheimu izgubil še petič v sezoni. Slovenski napadalec je dobil nekaj minut, a ni mogel preobrniti poteka srečanja.

Že v petek je Köln Dominica Maroha remiziral z Ingolstadtom.