12.25

Juventus Napoli Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Lazio Roma

Petek, 16. 8. 2013, 12.25

Birsa je za poraženi Milan igral 56 minut, Romi rimski derbi

Na Olimpicu je Roma v rimskem derbiju premagala Lazio. Napoli je zmagal pri Milanu, za katerega je spet igral Valter Birsa. Inter je s Samirjem Handanovićem ponižal Sassuolo in skočil na prvo mesto.

Že v soboto se je zmage veselili slovenske reprezentančni branilec Boštjan Cesar, ki je s svojim Chievom z 2:1 premagal Udinese. Cesar je odigral celotno srečanje, Dejan Lazarević pa je obsedel na klopi za rezerviste.

V nedeljo je Inter, za katerega je Samir Handanović branil 90 minut, s kar 7:0 premagal novinca v ligi Sassuolo, za katerega je Jasmin Kurtić igral 90 minut. Fiorentina je gostovala v Bergamu pri Atalanti in zmagala z 2:0. Josip Iličić je poškodovan, zato ga ni bilo niti na klopi gostov. Rene Krhin ni sodeloval pri porazu Bologne proti Torinu z 1:2 pred domačimi navijači. Valter Birsa je sodeloval 56 minut pri porazu Milana z 1:2. Slovenski reprezentant je bil dokaj aktiven in poizkusil z nekaj nevarnimi streli ter tudi podajami, a njegov Milan takrat, ko je bil na igrišču, ni zadel. Ko ga je trener po 56 minutah potegnil z igrišča, je bil izid na semaforju 0:2.