Sobota, 18. 5. 2019, 22.09

Benfici 37. naslov na Portugalskem

Benfica | Benfica do naslova portugalskega prvaka.

Benfica do naslova portugalskega prvaka.

Nogometaši Benfice iz Lizbone so nocoj v zadnjem krogu portugalskega prvenstva osvojili že svoj 37. naslov. V odločilni tekmi so premagali Santa Claro s 4:1 (3:0) in obdržali dve točki naskoka pred Portom, ki je doma v derbiju z 2:1 (0:0) premagal Sporting iz Lizbone.

Benfica je v letošnjem prvenstvu zbrala 87 točk, lanski prvak Porto 85, Sporting na tretjem mestu pa 74.

Sicer pa je Benfica v zadnjem krogu vprašanje o prvaku rešila že v prvem polčasu, ko so zadeli Haris Seferović (16.), Joao Felix (24.) in Rafael Silva (39.). Seferović (56.) je po menjavi strani povišal na 4:0, poraz Santa Clare pa je omilil Fabio Cardoso (59.).

V Portu je je Sporting z zadetkom Luiza Phellypeja (61.) povedel, Danilo Pereira (78.) in Herrera (87.) pa sta v končnici poskrbela za preobrat, ki pa ni imel nikakršnega praktičnega pomena.