9.08

Bayern Borussia Dortmund

Ponedeljek, 13. 8. 2012, 9.08

Bayern že nabira lovorike

Nogometaši Bayerna so v novo sezono vstopili s superpokalno lovoriko. V ogrevanju pred začetkom prvenstva so ugnali dobitnika dvojne krone, Borussio Dortmund, z 2:1.

Bavarski velikan je izkoristil prednost domačega igrišča in v nemškem superpokalu ugnal tekmece iz Dortmunda. Bayern si je hitro priigral vodstvo, že po 11 minutah pa je vodil z 2:0. Prvenec na uradnih srečanjih je dosegel Hrvat Mario Mandžukić (Mario Gomez zaradi poškodbe ni kandidiral za nastop), ki je lepo izkoristil podajo Francka Riberyja, prednost pa je povečal Thomas Müller. Nemškemu reprezentantu po tem, ko je Nizozemec Arjen Robben zadel okvir vrat, ni bilo težko zatresti prazne mreže. Častni zadetek za branilce nemškega naslova in pokalnega tekmovanja je v 75. minuti prispeval Poljak Robert Lewandowski. Srečanje na Allianz Areni je spremljalo 69.000 gledalcev, Münchenčani pa so prekinili niz petih zaporednih porazov z ''rumeno-črnimi''. ''Zmaga nam veliko pomeni, predvsem v psihološkem smislu. Zaslužili smo si jo, dobro pa smo igrali predvsem v prvem polčasu, ko smo bili zelo disciplinirani. V napadu smo bili zelo nevarni,'' je po tekmi dejal trener Bayerna Jupp Heynckes ter dodal, da je bil to vendarle le superpokal in da lahko obe ekipi pokažeta še veliko boljši predstavi.

Nemško prvenstvo se bo začelo 25. avgusta, teden poprej pa bodo na sporedu srečanja pokalnega temovanja.