18. 10. 2021,
23.01

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,66

Newcastle United Manchester United Manchester City Liverpool Arsenal Chelsea angleško prvenstvo Premier League

Ponedeljek, 18. 10. 2021, 23.01

ANGLEŠKO PRVENSTVO, 8. KROG

"Savdijski" Newcastle ostal praznih rok, Arsenal v zadnjih sekundah do točke

Newcastle | Dvoboj v Newcastlu sta spremljala tudi predsednik uprave Yasir Al-Rumayyan in solastnica kluba Amanda Staveley. | Foto Reuters

Vodilni Chelsea je v 8. krogu angleškega prvenstva v gosteh premagal Brentford (1:0), Liverpool se je znesel nad Watfordom (5:0), branilec naslova Manchester City je ugnal Burnley (2:0), Manchester United pa doživel boleč poraz pri Leicester Cityju (2:4) in doživel prvi poraz v gosteh po 29 tekmah. V nedeljo je Newcastle zaigral prvič, odkar so ga prevzeli savdijski lastniki. Ostal je praznih rok proti Tottenhamu (2:3) in padel na predzadnje mesto, dvoboj pa so zaznamovale zdravstvene težave gledalca. Ponedeljkov londonski obračun Arsenala in Crystal Palacea se je po golu prvega v 95. minuti končal z remijem (2:2).

Ob visoki zmagi Liverpoola je Brazilec Roberto Firmino vknjižil hat-trick, Egipčan Mohamed Salah pa je s preigravanjem osmešil obrambo domačih in se podpisal pod izjemen zadetek za 4:0.

Zadetek Salaha za 4:0:

V sobotni poslastici 8. kroga je Leicester City s 4:2 premagal Manchester United in poskrbel za konec veličastnega niza nepremagljivosti rdečih vragov v gosteh. United v angleškem prvenstvu ni izgubil kar 29 tekem zapored, dobro mu je kazalo tudi v gosteh pri lisicah, ko je Mason Greenwood popeljal United v vodstvo. Veselje gostov ni trajalo dolgo, s pravcatim evrogolom je rezultat izenačil Belgijec Youri Tielemans, nato pa je sledila napeta končnica dvoboja. V zadnjih 12 minutah so padli kar štirje zadetki, piko na i uspešni predstavi Leicester Cityja pa je v sodnikovem podaljšku postavil Patson Daka.

Cristiano Ronaldo je z Manchester Unitedom ostal praznih rok na gostovanju pri lisicah. | Foto: Reuters Cristiano Ronaldo je z Manchester Unitedom ostal praznih rok na gostovanju pri lisicah. Foto: Reuters

Portugalec Cristiano Ronaldo, ki je nedavno v državnem dresu podiral svetovne rekorde, je tako izkusil novo razočaranje z rdečimi vragi, Leicester pa je dočakal prvo zmago po sušnih štirih krogih.

Drugi angleški velikan iz Manchestra, branilec naslova City, je izkoristil prednost domačega igrišča proti Burnleyju in z 2:0 premagal Burnley.

Nogometaši Chelseaja so v zadnjem sobotnem srečanju v gosteh z 1:0 premagali Brentford. Zmagovalca je v izdihljajih prvega polčasa z močnim volejem z roba kazenskega prostora odločil Ben Chilwell.

Ben Chilwell je zagotovil modrim novo zmago. | Foto: Reuters Ben Chilwell je zagotovil modrim novo zmago. Foto: Reuters

Nedelja je ponudila prvo srečanje Newcastla po tem, ko so ga prevzeli novi bogati lastniki, na njem pa se je zgodil tudi neljubi dogodek, saj je bilo srečanje zaradi zdravstvenih težav enega izmed gledalcev nekaj časa prekinjeno. Ob prekinitvi je Tottenham vodil z 1:2, na koncu pa so Londončani, ki bodo jeseni v skupinskem delu konferenčne lige gostovali tudi v Sloveniji, zmagali s 3:2. Gledalca so prepeljali v bolnišnico, po zadnjih novicah pa je njegovo zdravstveno stanje stabilno. Trener Newcastla Steve Bruce je vodil 1000. tekmo v karieri, po novem neuspehu, Newcastle v tej sezoni sploh še ni zmagal, pa se mu vse bolj trese stolček.