10. 2. 2019,
19.00

5 let, 2 meseca

Thermometer Blue 1,22

angleško prvenstvo Manchester United Manchester City Liverpool Arsenal Chelsea Jon Gorenc Stanković Huddersfield Town

Nedelja, 10. 2. 2019, 19.00

Angleško prvenstvo, 26. krog

Man City na prafaktorje razbil Chelsea

Sergio Agüero | Sergio Agüero je z 11. hat-trickom ujel legendarnega Alana Shearerja. | Foto Reuters

Sergio Agüero je z 11. hat-trickom ujel legendarnega Alana Shearerja.

Po bolj mirni soboti, kjer je vse potekalo po pričakovanjih, nas je pričakala nedeljska eksplozija. Za ogrevanje je Tottenham s 3:1 premagal Leicester City in ostal v boju za prvaka, za konec dne pa nas je čakala še poslastica na Etihadu. Man City je v derbiju kroga s kar 6:0 razbil Chelsea.

Ljubitelji angleškega nogometa so pričakovali izenačeno tekmo, a je bilo že po nekaj minutah "konec" derbija. Sinjemodri so na krilih Sergia Agüera že po 25 minutah vodili s 4:0 in srečanje je bilo odločeno. City je v drugem polčasu zadel še dvakrat, Agüero pa je vknjižil še svoj 11. hat-trick v premier league in se na vrhu izenačil z rekorderjem Alanom Shearerjem.

Rdeči vragi že na četrtem mestu

Uvodno srečanje 26. kroga premier league je bilo v Londonu, kjer je Fulham, ki se bori za obstanek, poskušal prekiniti fantastičen niz Manchester Uniteda. Bil je neuspešen. Rdeči vragi so prišli še do desete zmage na zadnjih 11 tekmah v vseh tekmovanjih. United je s tem poskočil na četrto mesto, ki še vodi v ligo prvakov.

Nogometaši Liverpoola so se po visoki zmagi nad Bournemouthom (3:0) vrnili na vrh angleškega prvenstva, a le do nedelje, kjer je po visoki zmagi spet City.

Arsenal je upravičili vlogo favorita pri zadnjeuvrščenem Huddersfieldu, pri katerem je Jon Gorenc Stanković grel klop.

Sportal Vroči Slovenec želel k Romi, a je Atalanta zavrnila 13 milijonov evrov #video

17 - Agüero (Man City), Salah (Liverpool)