5. 12. 2018,
22.54

5 let, 4 mesece

Thermometer Blue 0,51

Pierre-Emerick Aubameyang angleško prvenstvo Manchester City Manchester United Arsenal Chelsea

Sreda, 5. 12. 2018, 22.54

Angleško prvenstvo, 15. krog

Zanimiv derbi na Old Traffordu, po katerem Mourinho ostaja brez zmage

Jose Mourinho | Joseju Mourinhu na Old Traffordu spet ni uspelo zmagati. | Foto Getty Images

Joseju Mourinhu na Old Traffordu spet ni uspelo zmagati.

V derbiju 15. kroga angleške premier lige je Arsenal dvakrat vodil na Old Traffordu, a se je Manchester United obakrat vrnil in iztržil remi z 2:2. Na delu sta bila najbližji zasledovalec vodilnega Manchester Cityja, ki je zmagal že v torek. Liverpool je po preobratu zmagal s 3:1 v gosteh pri Burnleyju, Chelsea pa je po preobratu z 1:2 izgubil v gosteh pri Wolverhamptonu.

Arsenal je na začetku sezone pod vodstvom novega trenerja Unaija Emeryja, ki je nasledil Arsena Wengerja – Francoz je bil trener topničarjev kar 22 let -, izgubil prvi dve tekmi, potem pa začel niz neporaženosti, ki v domačem prvenstvu zdaj traja že 13 tekem. Londončani so bili bližje zmage tudi na Old Traffordu, saj so dvakrat vodili, a so se nogometaši Manchester Uniteda obakrat hitro vrnili. Najprej so v prvem polčasu potrebovali štiri minute, sredi drugega pa vsega minuta, ko je po golu Alexandreja Lacazetteja na drugi strani takoj zadel Jesse Lingard.

Manchester United s Josejem Mourinhem tako ostaja na skromnem osmem mestu prvenstvene lestvice in močno zaostaja za pričakovanji. Rdeči vragi zdaj niso zmagali že četrtič zapored na prvenstvenih tekmah, še tretjič v nizu pa so remizirali.