16. 10. 2022,
19.28

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,46

Erling Haaland Manchester United Arsenal Jürgen Klopp Liverpool Manchester City Premier League angleško prvenstvo

Nedelja, 16. 10. 2022, 19.28

Angleško prvenstvo, 11. krog

Salah junak vročega derbija na Anfieldu, Klopp izključen, Haaland nemočen

Mohamed Salah | Mohamed Salah je v 76. minuti odločil zmagovalca velikega derbija na Anfieldu. | Foto Reuters

Mohamed Salah je v 76. minuti odločil zmagovalca velikega derbija na Anfieldu.

Na kultnem Anfieldu je Liverpool v velikem derbiju 10. kroga angleškega nogometnega prvenstva z golom Mohameda Salaha premagal Manchester City. Četa Pepa Guardiole je tako doživela prvi poraz v tej sezoni premier lige. Vodilni Arsenal je z 1:0 premagal Leeds in zdaj Cityju beži za tri točke. Že v soboto je Tottenham z 2:0 odpravil Everton. Svoj deveti gol v sezoni je dosegel Harry Kane. Chelsea je z 2:0 premagal Aston Villo.

Manchester United Ronaldo
Sportal Arsenal poglobil krizo Liverpoola, rezervist Ronaldo zabil 700. gol

Liverpool je po slabem začetku sezone v derbi 10. kroga vstopil kot "avtsajder" z enajstega mesta na lestvici, vloga velikega favorita je pripadala Manchester Cityju, sploh ker se je ta pred sezono okrepil z bržčas najboljšim napadalcem na svetu, mladim norveškim ostrostrelcem Erlingom Haalandom. A tega je danes četi Jürgena Kloppa uspelo nevtralizirati, domače navijače na kultnem stadionu Anfield pa je v 76. minuti derbija v delirij spravil njihov strelski kralj, Egipčan Mohamed Salah.

Liverpool se je s tremi osvojenimi točkami povzpel na osmo mesto prvenstvene lestvice, za vodilnim Arsenalom – ta je z 1:0 premagal Leeds – zaostaja 14 točk. Manchester City Pepa Guardiole je doživel prvi poraz v tej sezoni premier lige in je drugi s 23 točkami, prav toliko jih ima tudi Tottenham.

Erling Haaland
Sportal Tudi Haaland jé pico z ananasom? Ne, obožuje kebab!

Foden podpisal do 2027

Manchester City je navijače osrečil že pred derbijem. Zgodil se je dolgo pričakovani podpis pogodbe z mladim zvezdnikom ekipe. Phil Foden je podaljšal pogodbo do leta 2027. "O tem sem od nekdaj sanjal. Od malega sem navijač Cityja," je poudaril 22-letnik.

Konec tekme in zmaga Liverpoola.

V 98. minuti je poškodovanega Dioga Joto na igrišču zamenjal Konstantinos Tsimikas, City pa bo tekmo očitno končal z začetno enajsterico nogometašev.

V 90. minuti je Salaha na zelenici zamenjal Trent Alexander Arnold, medtem se Guardiola še ni odločil za nobeno menjavo.

V 86. minuti tekme je temperamentni Jürgen Klopp prejel rdeč karton – kričal je na stranskega sodnika – in moral zapustiti zelenico.

V 76. minuti je vratar Alisson z dolgo podajo našel hitrega Egipčana Mohameda Salaha, ta se je izmuznil branilcem Cityja, se spet sam znašel pred gostujočim vratarjem Edersonom in bil tokrat natančen. Liverpool vodi z 1:0.

V 72. minuti se je Klopp odločil za trojno menjavo, Firmina, Fabinha in Eliotta so na zelenici zamenjali Darwin Nunez, Fabio Carvalho in Jordan Henderson.

Haalanda domači ustavljajo na vse mogoče načine:

V 64. minuti je do žoge v kazenskem prostoru domačih spet prišel Haaland, sprožil strel, a žoge ni zadel najbolje, tudi Alisson je odlično posredoval.

V 56. minuti so spet zapretili rdeči, Diogo Jota je po strelu z glavo žogo poslal le nekaj centimetrov nad prečko Cityjevih vrat.

V 53. minuti je City vrnil s hitrim napadom, žogo je po dolgi podaji De Bruyna že prijel vratar Liverpoola Alisson, pa mu jo je Haaland izbil iz prijema, do nje je prišel Phil Foden in jo pospravil v mrežo. Sodnik gola ni priznal, Haaland je po njegovem mnenju naredil prekršek nad Alissonom.

Nekaj ostrih besed sta si po razveljavljenem zadetku izmenjala tudi stratega Klopp in Guardiola.

Jürgen Klopp, Pep Guardiola | Foto: Reuters Foto: Reuters

V 51. minuti je Liverpool izvedel hiter protinapad, Mohamed Salah je zdirjal v napad, se sam znašel pred vratarjem Edersonom, a streljal nekaj centimetrov mimo desne vratnice Manchester Cityja.

V izenačenem prvem polčasu je bilo le nekaj priložnosti na obeh straneh, tudi Haaland je na vrata gostiteljev sprožil dva strela z glavo, eno žogo je poslal prek prečke, drugo v naročje domačega vratarja Alissona. Na drugi strani sta imela najlepši priložnosti Diogo Jota in Andrew Robertson, a jima ob zbrani obrambi Cityja ni uspelo sprožiti nevarnejših strelov.

Začetni enajsterici:

Mohamed Salah
Sportal Infarktna končnica v Barceloni! Goli padali kot nori, Salah zrušil rekord.