2 leti, 10 mesecev

Goran Dragić Goran Dragić Miami Heat končnica Dwyane Wade Detroit

Nedelja, 5. 4. 2015, 9.36

Žoga se je kot zakleta izogibala Dragićevih, nato se je odbila še z dna obroča

Košarkarji Miami Heat so si s še eno slabo zadnjo četrtino otežili življenje v ligi NBA. Končnica se bo ob takšnem nadaljevanju oddaljila. Morda pa se jim sreča vendarle nasmehne.

Sedem minut pred koncem tekme z Detroitom je kazalo, da bo Miami prepričljivo zmagal, potem ko je vodil s kar 93:78. Nato se je vse zaustavilo. Domači so do konca zrežirali delni izid 21:5 in gostom, ki se borijo za končnico, prizadejali veliko rano.

"Imeli smo prednost 15 točk, s trojkami pa so se košarkarji Detroita hitro vrnili. Nismo mogli ustvariti igre v napadu," je bil vidno razočaran Goran Dragić, ki je bil sicer razpoložen za igro. Ob metu 7/12 iz igre je dosegel 21 točk, v statistiko pa vpisal še sedem podaj.

Košarkarji Miamija so imel praktično vse v svojih rokah, potem ko so imeli 15 sekund pred koncem rezultat na svoji strani (98:97), prav tako pa posest žoge. Dwyane Wade je vzel vajeti v svoje roke, a grdo zgrešil. Žoga se je začela odbijati od rok do rok, od nog do nog, na koncu pa srečno pristala pri Reggieju Jacksonu, ki je v hitrem protinapadu zadel 29. točko.

Gostje so imeli še pet sekund za zadnji napad. Breme je na svoja pleča prevzel Wade, ki se je odločil za met za tri točke, njegova žoga pa se je odbila z dna obroča in velike zmage so se veselili igralci Detroita.

Miami je s porazom padel na deveto mesto vzhodne konference, za osmim mestom pa zaostaja za zmago. Do konca rednega dela je pred igralci s Floride še šest tekem, prva pa je že danes ponoči proti Indiani.