7 let, 12 mesecev

Union Olimpija Stožice

Četrtek, 1. 10. 2015, 19.12

Zmaga zmajev niti za trenutek ni bila vprašljiva

Košarkarji Uniona Olimpije so v 1. krogu lige Aba premagali MZT Skopje z 91:76 (22:16, 43:36, 68:58).

Ljubljanski košarkarji so kot prvi od treh slovenskih predstavnikov začeli ligo Aba. V prvem krogu so se v domači dvorani Stožice pomerili z MZT-jem iz Skopja, klubom, ki ga vodi nekdanji selektor in trener Olimpije Aleš Pipan. Zmaga zmajev niti za trenutek ni bila vprašljiva.

Prva četrtina je bila z izjemo uvoda povsem v domeni domačih igralcev. Soigralce je dobro vodil Zack Wright, njegova ekipa pa je prvo četrtino dobila z 22:16, največ v prvih desetih minutah vodila za osem točk. Na začetku druge četrtine so Makedonci zaigrali bolje in v 12. minuti rezultat izenačili na 22:22, zadnjič jim je to uspelo v 16. minuti, ko je bilo 28:28. Izbranci Gregorja Potočnika so do konca prvega polčasa spet zaigrali bolje in na odmor odšli s prednostjo 43:36.

Začetek drugega polčasa je bil po notah Ljubljančanov. Prednost je rasla, v 26. minuti je bilo 57:42, v 28. 62:45, nato pa je MZT le dosegel nekaj točk - po delnem izidu 8:0 je znižal na 53:62. Bližje mu zeleno-beli niso pustili, saj so v zadnjih deset minut vstopili s prednostjo desetih točk.

Dvome o zmagovalcu so Ljubljančani razblinili do 33. minute, ko je na semaforju že kazalo 76:62. Miha Lapornik s štirimi točkami in Sava Lešić z eno sta v 35. minuti priigrala prednost 81:66, takšne točkovne zaloge pa domačini niso več izpustili iz rok.

Prvi strelec tekme je bil gostujoči Đorđe Drenovac z 21 točkami, dve manj je za domače dal Lešić.

Union Olimpija bo tekmo 2. kroga igrala v ponedeljek, 5. oktobra, ko bo gostovala pri Igokei.