Zlatorog

Sobota, 17. 12. 2011, 18.40

Zlatorogu v Podgorici malo zmanjkalo

Košarkarji Zlatoroga so v 12. krogu lige ABA izgubili z Budućnostjo s 75:81.

Košarkarji Zlatoroga so se s hrabro igro dobro upirali favoriziranemu tekmecu v Podgorici, vendar v sklepnih minutah bili prekratki za prvovrstno presenečenje. Iz Črne gore se tako vračajo z jubilejnim desetim porazom, ki jih še naprej zadržuje na repu razpredelnice lige ABA.

Čeprav so Laščani nastopili brez prvega strelca Vladimirja Panića, ki bo moral zaradi poškodbe gležnja predvidoma počivati do konca januarja, so bili v dvorani Morača povsem enakovreden tekmec Budućnosti, ki ima v jadranski druščini zavidljiv odstotek zmag (8-4), hkrati pa uspešno nastopa tudi v evropskem pokalu. V prvem polčasu so gostiteljem vodstvo prepustili le za nekaj minut, tudi v nadaljevanju pa so bili kljub črnemu nizu ob koncu tretjega dela igre, ki jih je od vodstva 50:49 pripeljal do zaostanka 50:60, v igri za zmago.

Najvišje vodstvo Budućnosti na začetku zadnje četrtine (70:58) so skoraj izničili, bili v 39. minuti na 75:71, žal pa v zaključku zgrešili nekaj neoviranih metov na koš in na svoji strani dopustili, da so domači z nekaj lahkimi koši odločili zmagovalca.