21.52

Zlatorog Helios

Torek, 30. 4. 2013, 21.52

Zlatorog z odločilno zmago nad Heliosom v polfinale

Košarkarji Zlatoroga so v 10. krogu lige Telemach za prvaka premagali Helios s 76:67 (19:15, 40:29, 57:46).

Košarkarji Zlatoroga so zadnji polfinalisti lige Telemach. V odločilni tekmi oziroma dvoboju sezone, kot sta jo poimenovala oba stratega, so premagali domžalski Helios in se tako prebili do četrtega mesta in obračuna na dve zmagi s Krko. Prva polfinalna tekma bo v soboto, 4. maja, ob 20. uri.

Laščani so dve od treh zmag v ligi za prvaka dosegli prav proti Heliosu. Premagali so ga tako v dvorani Komunalnega centra kot v Treh lilijah. Vprašanje zmagovalca so rešili relativno hitro. Visoko motivirani in z dovolj raznovrstno igro so se že v prvem polčasu prebili do dvomestne prednosti (31:21), ki so jo v nadaljevanju rutinirano zadržali.

Helios v drugem polčasu niti za trenutek ni ogrozil vodstva Zlatoroga. Najbližje je prišel v 35. minuti, ko je razlika po dolgem času padla pod deset (63:56), a je nato zaradi petih osebnih napak ostal brez prvega strelca Damirja Rančića in s tem možnosti za preobrat. Domžalčani so tako sezono končali na petem mestu.