Thermometer Blue 0

Union Olimpija Krka Tajfun Edo Murić Žan Mark Šiško Nebojša Joksimović liga ABA

Sobota, 30. 1. 2016, 14.45

Za konec še visoka zmaga Crvene zvezde

V 22. krogu lige ABA je Krka premagala Igokeo. V slovenskem obračunu je bila Olimpija boljša od Tajfuna. V zadnji tekmi kroga je Crvena zvezda premagala MTZ Skopje.

Novomeščani so med tednom v Fibinem pokalu prišli do prve zmage v letu 2016 in prve z novim trenerjem Vladimirjem Anzulovićem. Danes pa so ujeli še prvo zmago po petih zaporednih porazih v ligi ABA. Čeprav dolenjskemu moštvu v prvem polčasu ni kazalo najbolje, Krkaši so zaostajali za 14 točk, so v drugem prikazali povsem drugačen obraz. Igokei so v drugih 20 minutah dopustili le 23 točk, sami pa so jih dosegli 47 in zmagali z desetimi točkami razlike.

Olimpija je prvič v letošnji sezoni uspela premagati Tajfun - dokončno ga je strla v zaključku obračuna v Stožicah - in dosegla pomembno zmago v boju za obstanek. Stožice tako za Šentjurčane, ki so izgubili še osmič zapored, ostajajo neosvojljiva trdnjava.

Edo Murić je s Partizanom po dobljenem beograjskem derbiju proti Crveni zvezdi v soboto naletel na previsoko oviro po imenu Budućnost, vodilno moštvo je slavilo z 78:65. Murić je bil s 17 točkami najučinkovitejši igralec Partizana.

Žan Mark Šiško in Nebojša Joksimović sta z zagrebško Cibono v nedeljo gostila Sutjesko in zmagala.