22.50

7 let, 12 mesecev

NBA Goran Dragić Goran Dragić

Sreda, 21. 11. 2012, 22.50

V ligi NBA se je Phoenix Gorana Dragića pomeril s "sršeni" iz New Orleansa. Slovenski predstavnik je dosegel 20 točk in se s "sonci" veselil zmage s 111:108.

Med dvanajstimi tekmamiso v noči na soboto igrali tudi Phoenix Suns Gorana Dragića. Pred domačimi gledalci so po podaljšku s 111:108 premagali New Orleans Hornets. Dragić je v 37 minutah dosegel 20 točk, osem podaj in dva skoka, od tega kar 12 točk v zadnjih šestih minutah tretje četrtine. S 23 točkami je bil pri gostiteljih najboljši Markieff Morris, vključno s trojko v podaljšku, pri tem je postavil rekord kariere, pri gostih jih je Ryan Anderson dosegel 34, od tega osem trojk, k čemur je dodal še enajst ujetih žog.

Houston je s 131:103 ugnal New York. James Harden je zbral 33 točk, Chandler Parsons pa rekordnih 31. Jeremy Lin je proti svojemu nekdanjemu moštvu dosegel 13 točk, sedem ujetih žog in tri podaje. Za New York, ki je izgubil že peto tekmo zapored, je bil z rekordom sezone v obliki 37 točk najboljši Carmelo Anthony.

Los Angeles Lakers so morali priznati premoč pri gostiteljih Memphis Grizzlies z 98:106. Rudy Gay je prispeval 21 točk za zmagovalce, Mike Conley 19, Zach Randolph 17, Marc Gasol pa 14. Jezerniki so že tretjič v zadnjih štirih dneh gostovali in letos izgubili vse štiri tekme v gosteh. Kobe Bryant je 14 od skupaj 30 točk dosegel v zadnji četrtini.

Denver je doma za tretjo zaporedno zmago z 102:91 premagal Toronto Raptors. Andre Iguodala je vknjižil rekord sezone z 29 točkami, 20 od tega jih je prispeval v drugem polčasu. V dresu Golden State Warriors je David Lee zbral 21 točk in deset skokov.

Portland je bil doma s 103:95 boljši od Minnesote, Wesley Matthews je dosegel 30 točk, novinec Damian Lillard pa rekord sezone z 28 točkami. Za Portland je po poškodbi rame zaigral tudi J.J. Hickson in dosegel 14 točk ter 13 skokov. Vodilni strelec Minnesote je bil s 24 točkami in 13 ujetimi žogami Kevin Love.

V ostalih tekmah so Charlotte Bobcats z 91:101 klonili proti Atlanta Hawks, Orlando Magic so bili s 108:104 boljši od Cleveland Cavaliers, Boston Celtics so s 108:100 ugnali Oklahoma City Thunder, Brooklyn Nets pa so s 86:76 premagali Los Angeles Clippers. Detroit Pistons so za točko premagali Toronto Raptors, izid je bil 91:90, Indiana Pacers so morali priznati premoč San Antonio Spurs s 97:104, Utah Jazz pa so bili od Sacramento Kings boljši s 104:102.