7 let, 12 mesecev

Beno Udrih Memphis Grizzlies San Antonio Spurs

Nedelja, 19. 4. 2015, 19.54

Udrihov nalet zaustavil gleženj, vroče v Los Angelesu (video)

Slovenski košarkar Beno Udrih odlično nastopa v končnici lige NBA. Z Memphis Grizzlies se je veselil že druge zmage proti Portlandu, tudi tokrat pa je veliko prispeval k zmagi.

Po drugi zmagi zdaj Memphis proti Portlandu vodi z 2:0 v zmagah. Tokrat je bil rezultat 97:82, spet pa je bil za igro razpoložen slovenski košarkar Beno Udrih. Na prvi tekmi je dosegel 20 točk, tokrat pa je bila njegova bera polovična.

Na parketu je prebil skoraj 19 minut, ključen trenutek dvoboja s Portlandom pa je bil pri rezultatu 25:25, ko je prav Udrih s šestimi zaporednimi točkami dal svoji ekipi zagon, da je zrežirala delni izid 16:4, nato pa prednost držala vse do konca dvoboja.

Prav pri zadnjem košu v tej seriji pa je Udrih nerodno pristal in si poškodoval desni gleženj, zato v prvem polčasu ni več igral. Vrnil se je v tretji četrtini in tekmo končal pri desetih točkah. Upamo, da bo njegov gleženj pripravljen na naslednje dvoboje končnice lige NBA.

Izjemno vroče pa je bilo v Los Angelesu, kjer so pri Clippers gostovali aktualni prvaki iz San Antonia. Ti so sredi zadnje četrtine vodili z desetimi točkami razlike, nato pa so jih gostitelji ujeli in izsilili podaljšek. Chris Paul in Blake Griffin, ki je tekmo končal s trojnim dvojčkom (29 točk, 12 skokov in 11 podaj), sta imela ob koncu rednega dela celo možnost, da bi popeljala svoje moštvo do druge zmage, a je sledil podaljšek petih minut.

Na krilih najbolj izkušenega Tima Duncana, z 28 točkami najboljši strelec Spurs, so gostje hitro pobegnili na 107:101, prednost pa nato zadržali do konca in izenačili izid v zmagah na 1:1.