7 let, 12 mesecev

Beno Udrih Milwaukee Bucks Chicago Bulls

Petek, 16. 3. 2012, 20.49

Udrih podajal, soigralci zadevali, zmagali za 22

Najboljši ekipi sezone, Chicago Bulls in Oklahoma City Thunder, sta izgubili. New York Knicks so dobili tudi drugo tekmo po Mikeu D'Antoniju. Prevetreni Milwaukee Bucks do visoke zmage.

Monta Ellis, ki je v četrtek odpotoval iz Oaklanda v Milwaukee, se je dan kasneje vrnil v Oracle Areno - kot član Bucks. In že na prvi tekmi za svoj novi klub izdatno pomagal do 20. zmage. Igral je 38 minut in dal 18 točk. Milwaukee je prikazal eno najboljših iger v sezoni. Še peterica košarkarjev je imela dvomestno število točk. Izpostavimo tri: s klopi je zadeval Mike Dunleavy (24 točk), pod košem pa sta dominirala Drew Gooden (16 točk in 11 skokov) in Luc Mbah a Moute (22 točk in 17 skokov).

Ellis je igral na "dvojki", tako da je svojo minutažo obdržal Beno Udrih. Igral je 20 minut, sicer prispeval le pet točk, a zato imel devet asistenc. Milwaukee je tekmo končal s kar 38 podajami in Golden State premagal s 120:98. S peto zaporedno zmago so se Bucks povzpeli na osmo mesto lestvice vzhodne konference. Očitno se nam obeta huda bitka za zadnje mesto v končnici, saj imajo 20 zmag in 24 porazov tudi New York Knicks. Ti so v noči na soboto odigrali drugo tekmo po odhodu trenerja Mika D'Antonija in tudi drugo zmagali. S 115:100 so padli Indiana Pacers, ki so na lestvici pet zmag više.

Liga NBA, 16. marec:

Philadelphia 76ers : Miami Heat 78:84 Turner 13, Williams 12; James 29, 8 as., Wade 12

Orlando Magic : New Jersey Nets 86:70 Howard 18, Anderson 12, 11 sk.; Green 14, Stevenson 11

New York Knicks : Indiana Pacers 115:100 Chandler 16, Smith 16, Lin 13; Collison 15, Price 14

Atlanta Hawks : Washington Wizards 102:88 Johnson 34, Smith 23, 8 as.; Booker 18, 9 sk., Wall 14, 9 as.

Chicago Bulls : Portland Blazers 89:100 Boozer 22, 14 sk., Deng 19; Aldridge 21, Matthews 18

Memphis Grizzlies : Toronto Raptors 110:114* Gasol 28, 8 sk., Gay 26, 11 sk.; Bayless 28, 9 as., Forbes 20

Oklahoma City Thunder : San Antonio Spurs 105:114 Westbrook 36, Durant 25, Ibaka 12, 12 sk.; Parker 25, Blair 22, Green 21

Phoenix Suns : Detroit Pistons 109:101 Dudley 23, Gortat 16, Frye 15, 13 sk.; Stuckey 23, 8 as., Knight 17

Sacramento Kings : Boston Celtics 120:95 Thornton 36, Thompson 21, 15 sk.; Allen 26, Pierce 19

Los Angeles Lakers : Minnesota Timberwolves 97:92 Bryant 28, Gasol 17, 11 sk., Bynum 15, 14 sk.; Love 27, 15 sk., Peković 20, 12 sk.

Golden State Warriors : Milwaukee Bucks 98:120 Lee 22, 9 sk., Thompson 19; Dunleavy 24, Mbah a Moute 22, 17 sk., Udrih 5, 9 as. (20 min)