Thermometer Blue 0

Tajfun liga ABA Zadar

Petek, 8. 1. 2016, 21.53

Slovenski prvaki še petič zapored na kolenih

Košarkarji Tajfuna so v 19. krogu lige Aba izgubili proti Zadru s 66:82 (19:13, 31:43, 42:65).

Prvi obračun 19. kroga lige Aba je bil v Celju, kjer pa domači Tajfun ni bil dorasel tekmec Zadru. Čeprav sta bili ekipi na lestvici povsem skupaj in z enakim razmerjem zmag in porazov, so bili hrvaški košarkarji v nekoliko podrejenem položaju le do 17. minute, nato pa zagospodarili v dvorani Golovec in Šentjurčane premagali še drugič v sezoni.

Slovenski prvaki so začeli vzpodbudno. Tomaž Bolčina, Domen Bratož in Sandi Čebular so bili natančni izza črte za tri točke in na semaforju je hitro kazalo 12:4. Gosti so se že približali na 11:14, a je Bratož še z eno trojko svojo ekipo spet oddaljil, po prvih desetih minutah je Tajfun vodil 19:13. Začetek druge četrtine je bil še obetaven, saj je Tajfun držal razliko, bil v prednosti do 17. minute, ko je Ante Delaš poskrbel za 31:30, z delnim izidom 12:1 pa je nato Zadar ob polčasu že vodil s 43:31.

Nič bolje se izbrancem Dejana Mihevca ni godilo v nadaljevanju. Zaostanek njegovih košarkarjev je bil iz napada v napad višji, po treh četrtinah je bilo že 42:65, sredi zadnje četrtine (48:74) pa je bilo dokončno jasno, da domačinom preobrat ne more več uspeti.