11.31

Rusija Bolgarija Izrael Poljska Grčija Italija

Sobota, 6. 8. 2011, 11.31

Rusi povozili Bolgare, Pipan poražen

Na turnirju na Cipru sta se v sklopu priprav na EP pomerili reprezentanci Rusije in Bolgarije, ki bosta zaigrali v Litvi v isti skupini kot Slovenija. Rusi so se dobesedno poigrali s tekmecem.

Rusija na čelu z Andrejem Kirilenkom je bila dominantna že od samega začetka. Bolgari so v prvih dvajsetih minutah zadeli le tri koše iz igre, rezultat ob polčasu pa je bil kar 43:13.

Povsem izenačena pa je bila druga tekma turnirja na Cipru, v kateri so vidno oslabljeni Grki premagali Italijane v zaključnih trenutkih dvoboja. Italijani so prvič zaigrali z Andreo Bargnanijem, vendar brez Danila Gallinarija. Minuto in pol do konca so Grki vodili le za točko (67:66), nato pa v zaključku pospešili in slavili zmago s 76:70.

Novo pripravljalno tekmo je odigrala tudi Poljska. Četa Aleša Pipana je tokrat morala priznati premoč Izraelu, ki je igral brez Halerpina, Bursteina ter Bluea.