Četrtek, 10. 2. 2022, 23.11

Aba liga 2

Rogaška iz Banjaluke z zmago in dvema porazoma

KK Rogaška, Damjan Novaković | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Košarkarji Rogaške so na turnirju regionalne lige Aba 2 v Banjaluki dosegli zmago in doživeli dva poraza. Na uvodni tekmi tukajšnjega turnirja so izgubili proti Podgorici s 68:80, nato premagali Pelister iz Bitole z 92:79, na današnji zadnji tekmi pa klonili proti Osijeku s 84:85 (17:25, 36:44, 62:64).

Zasedba iz Rogaške Slatine je bila večji del v zaostanku, slabo minuto pred koncem pa je Osijeku povsem zadihala za ovratnik (84:85). Petnajst sekund pred koncem je pri tem izidu tudi zahtevala minuto odmora, v zadnjem napadu pa je Daishon Smith zgrešil met za dve točki in zmage se je veselila slavonska ekipa.

Pri Rogaški sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Smith z 19 in Terry Armstrong s 15 točkami.

Rogaška je po nepopolnem desetem krogu na desetem mestu v 14-članski ligi.