15. 2. 2022,
21.09

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,07

Helios Suns kk Rogaška KK Ilirija KK Ježica Šentjur KK Krka Novo mesto KK Zlatorog Laško Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija četrtfinale Pokal spar

Torek, 15. 2. 2022, 21.09

Pokal Spar, četrtfinale

Rogaška se je po drami pridružila Krki, Heliosu in Olimpiji

Dan Duščak | Dan Duščak je na povratni tekmi za Cedevito Olimpijo dosegel 16 točk. | Foto KK Cedevita Olimpija

Dan Duščak je na povratni tekmi za Cedevito Olimpijo dosegel 16 točk.

Po Krki, Helios Suns in Cedeviti Olimpiji so se v polfinale pokala Spar prebili še košarkarji Rogaške, ki so na današnji domači povratni četrtfinalni tekmi izgubili proti Nutrispoint Iliriji z 84:88 (28:26, 39:45, 59:68), a napredovali zavoljo zmage na prvi tekmi v Ljubljani s 76:70.

V Rogaški Slatini je bilo izjemno vroče in razburljivo, po pravi srhljivki pa si je napredovanje zagotovila domača zasedba. Ilirija je 35 sekund pred koncem - pri vodstvu s 85:81 - zahtevala minuto odmora in po zadetem metu za tri točke Luke Vončine povedla z 88:81.

Po domači minuti odmora je Domen Bratož pod prekrškom zadel met za dve točki in nato še dodatni prosti met, v zadnjem napadu pa Vončina ni zadel trojke za želeno zmago s sedmimi točkami prednosti.

Pri Rogaški je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Bratož z 20 točkami, izkazal pa se je tudi Ronald Eugene Jackson s 14 točkami in 15 skoki. Pri Iliriji je Vončina dosegel 25, Miha Cerkvenik pa 16 točk.

Po tekmi v Rogaški Slatini so znani vsi udeleženci zaključnega turnirja v dvorani na Kodeljevem. Polfinalni tekmi Helios Suns - Rogaška (17.30) in Cedevita Olimpija - Krka (20.30) bosta v četrtek, 17. februarja, finalna pa se bo dan kasneje pričela ob 20.30.

Liga ABA: Krka - Cedevita Olimpija, Dalibor Damjanović