7 let, 12 mesecev

Zlatorog Zagreb Laško

Sobota, 12. 11. 2011, 20.30

Po najboljši predstavi sezone še sedmi poraz

Košarkarji Zlatoroga so v 7. krogu lige ABA izgubili z Zagrebom s 85:86 (25:22, 46:42, 69:65).

Košarkarji Zlatoroga so doživeli sedmi poraz v ligi ABA. V najboljši predstavi v sezoni bi si zagotovo zaslužili zmago, saj so po zaslugi izjemne predstave Vladimirja Panića vodili večji del srečanja, vendar v zadnji minuti niso imeli športne sreče, še manj pa naklonjenosti sodniške trojke, ki je gostom iz Zagreba spregledala dve očitni osebni napaki.

Pri prvi - prekršku Maria Kasuna nad Darkom Čohadarevićem - se je Damir Mulaomerovič dokopal do neoviranega meta za tri točke in točno minuto pred koncem zadel za vodstvo Zagreba 86:83, v zadnjem napadu (na semaforju je ostalo pet sekund) pa sodniki niso dosodili osebne napake pri prenosu žoge na nasprotno polovico, tako da Laščani niso prišli do meta na koš.

Vse do zadnjih minut so bili igralci Zlatoroga gospodarji parketa dvorane Tri lilije, gostje iz Zagreba, ki enako kot Union Olimpija nastopajo v evroligi, pa so jim sledili na varni razdalji. Zlatorog si je že v startu tekme priigrali deset točk naskoka (17:7), v 35. minuti pa je še vedno vodili 79:72. Zagreb je v slabih dveh minutah obrnil potek tekme (79:81), do šele tretje zmage v ligi ABA pa se ni prebil ob zgolj lastni zaslugi.

Vladimir Panić je dosegel 29 točk ob metu 8:9 za dve točki, 2:3 izza črte 6,75 in 7:8 s kazenske črte. Podelil je še šest podaj, nad njim je tekmec storil devet osebnih napak, s statističnim indeksom 43 pa je glavni kandidat na naziv najkoristnejšega igralca kroga. Za primerjavo, najvišji indeks v dosedanjih šestih krogih lige ABA je imel košarkar Uniona Olimpije Damir Markota (36).

Zlatorog bo v naslednjem krogu gostil še enega evroligaša, in sicer naslednjo soboto beograjski Partizan.