Šiško do rekorda, še en poraz, a Bayern je v četrtfinalu

1

Žan Mark Šiško, Bayern München | Žan Mark Šiško | Foto Guliverimage

Žan Mark Šiško

Košarkarji Fenerbahčeja in Bayerna so v ponedeljek odigrali zaostalo tekmo 26. kroga evrolige. Zmagali so Turki z 81:76. Žan Mark Šiško je dal osem točk. Še tri točke več pa je dal dva dni pozneje na še eni zaostali tekmi (19. krog). Tudi proti Efesu so izgubili, a so si že prej zagotovili uvrstitev v četrtfinale.

Šiško Crvena Zvezda Bayern
Sportal Šiškov Bayern v končnici, dva poraza Crvene zvezde v treh dneh

Edini slovenski košarkar v elitni evroligi Žan Mark Šiško je v zaostali tekmi 19. kroga prikazal najboljšo predstavo v sezoni, kljub temu pa je njegov Bayern ostal praznih rok na gostovanju v Istanbulu pri Anadolu Efesu (81:76). Šiško je dosegel 11 točk, kar je izenačenje osebnega rekorda v evroligi, ter dodal pet podaj in tri skoke. Bayern je osvojil osmo mesto in se bo v četrtfinalu na tri zmage pomeril z najboljšo ekipo rednega dela Barcelono.

V četrtek in petek je na sporedu zadnji, 34. krog. V četrtek sta na vrsti tekmi Barcelona - Maccabi Tel Aviv in Asvel Villeurbanne - Armani Milano, v petek pa Fenerbahče Istanbul - Panathinaikos Atene, Real Madrid - Bayern München, Monaco - Alba Berlin in Crvena zvezda Beograd - Anadolu Efes Istanbul.

V ponedeljek pirova zmaga Fenerbahčeja

Ponedeljkova tekma Bavarcev je bil polna preobratov. Tretjo četrtino je Bayern dobil s 31:9 in prešel v vodstvo tudi za deset točk, toda v zadnjih desetih minutah so Turki vrnili s podobno mero, četrtino dobili s 27:14 in se veselili desete zmage v sezoni. Bayern ima tri zmage več. Bavarci so si že v petek zagotovili osmo mesto, ki kot zadnje vodi v končnico.

Pri domačih sta bila najboljša Pierria Henry z 22 točkami in osmimi podajami ter Jan Vesely z 21 točkami in 10 skoki, pri gostih pa je bil s 17 točkami najučinkovitejši Augustine Rubit. Žan Mark Šiško je za Bavarce v dobrih 25 minutah dosegel po osem točk in podaj, tri skoke in dve ukradeni žogi.