2 leti, 10 mesecev

Union Olimpija Bilbao Klemen Prepelič Alen Omić Gašper Vidmar Eurocup

Sreda, 4. 11. 2015, 14.38

Olimpija z zmago v Španiji prekinila niz porazov

V četrtem krogu Eurocupa je Olimpija zmagala v Španiji pri Bilbau in zabeležila svojo drugo zmago v tekmovanju. Klemen Preplič je z Oldenburgom premagal Nanterre.

Ljubljančani so po zmagi iz uvodnega kroga nad Trentom, nato so izgubili proti Nanterru in Bonnu, prišli do druge zmage v Eurocupu. Premagali so Bilbao, ki je zabeležil še tretji poraz pred domačimi navijači.

Pri Olimpiji, ki je na gostovanju igrala močno oslabljena, saj zaradi poškodb nista igrala prvi strelec Sava Lešić in Gregor Hrovat, sta bila najbolj učinkovita Zack Wright (18 točk) in Saša Zagorac (17 točk).

V skupini A je bil na delu tudi Oldenburg Klemna Prepeliča, ki je premagal Nanterre. Slovenski reprezentant je prispeval 14 točk.

V skupini B je Alen Omić z Gran Canario doživel prvi poraz pri berlinski Albi. Omić je dosegel devet točk in dodal devet skokov v 25 minutah igre.

Gašper Vidmar je s turškim Banvtiom po selektorjevem skalpu v domačem prvenstvu izgubil pri Trabzonsporu (96:88). Slovenski center je na parketu prebil 24 minut in dosegel 11 točk, v statistiko pa je dodal še šest skokov in dve ukradeni žogi.