2 leti, 10 mesecev

Union Olimpija Bilbao Klemen Prepelič Alen Omić Gašper Vidmar Eurocup

Torek, 10. 11. 2015, 14.34

Olimpija uprizorila noro končnico, nato pa za las ostala praznih rok

Olimpija je v petem krogu Eurocupa pred domačimi navijači doživela poraz z Oldenburgom (81:82), čeprav je uprizorila izjemen preobrat.

Olimpija je izgubila tretjo tekmo v eurocupu z 81:82. Še slabih šest minut pred koncem je zaostajala že za 14 točk, nato pa uprizorila izjemen preobrat, v zadnji minuti celo povedla, nato pa prejela usodni koš. Krivec za poraz je bila predvsem premehka obramba v večjem delu tekme.

Najboljši strelci pri Olimpiji so bili Ronalds Zakis s 17 točkami in Miha Lapornik ter Sava Lešić, ki sta jih dosegla po trinajst. Union Olimpija bo v naslednjem krogu 18. novembra gostovala pri Trentu.

Sijajen je bil ob zmagi svojega Bandvita nad Arisom s 96:84 Gašper Vidmar, ki je prispeval kar 24 točk in 12 skokov. Igral je 31 minut. Alen Omić pa je v 28 minutah dosegel 17 točk in deset skokov. Njegova Gran Canaria je s 76:67 premagala Regio Emilio.