4 leta, 3 mesece

Union Olimpija Igokea liga ABA

Petek, 14. 11. 2014, 22.54

Olimpija se je dolgo mučila in na koncu preživela

Košarkarji Uniona Olimpije so v 8. krogu lige ABA po velikem preobratu v zadnjih petih minutah premagali Igokeo z 72:70 in tako prišli do pete zmage v regionalnem tekmovanju.

Ljubljančani so za razliko od kar nekaj srečanj v tej sezoni, ko so zapravili visoko prednost, tokrat nadoknadili zaostanek. Po zaslugi Marka Marinovića, Paola Marinellija in Blaža Mahkovica so ob prednosti gostov za 12 točk naredili delni izid 18:4 in prišli do tretje domače zmage v ligi ABA. Z izkupičkom 5-3 zeleno-beli ostajajo v vrhu tekmovanja.

Union Olimpija je odigrala 35 minut za čim prejšnjo pozabo, zadnjih pet pa kot iz učbenikov. Ob izjemni borbenosti - Igokea je imela v 27. minuti 15 točk prednosti (55:40) - ter v navezi trojnega M (Marinović, Marinelli, Mahkovic) je v 35. minuti zaigrala kot prerojena (66:54). Omenjeni trije igralci so s trojkami ali napadi 2 + 1 v dobrih dveh minutah naredili 11:0 in se približali na le točko zaostanka.

Najmlajši, Marinelli (9 točk, 7 v zadnji četrtini), je s trojko povedel domače v vodstvo (68:67), najstarejši, Marinović (19 točk, 5 podaj, indeks 21), pa je z izkušnjami ter s črte prostih metov končal rapsodijo zmajev, ki je požela navdušenje občinstva.

Union Olimpija bo v naslednjem tednu v evropskem pokalu gostila zasedbo Bešiktaša (19. 11.), v ligi ABA pa jo v soboto čaka gostovanje pri Budućnosti.